روستایی که از گزند ویروس کرونا در امان ماند!

  • انتشار: ۸ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 113680

در آلمان دهکده‌ای پیدا شده که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا حتی یک مورد ابتلا به این بیماری در آنجا مشاهده نشده است.

ساکنان محلی معتقدند که در مقابل کووید ۱۹ که همه دنیا را فرا گرفته است، آسیب ناپذیر بوده اند، زیرا خودشان با هم مشکلات را حل کرده و روی دریافت کمک دولت حساب نمی‌کنند.

دهکده کوچک لیگ در آلمان با ۴۰۰ نفر ساکن در ایالت راینلاند- فالت در غرب آلمان به این دلیل مشهور شد که به مدت ۱۴ ماه متوالی در آن ویروس کرونا وجود ندارد. این درحالی است که تا به حال بیش از ۳.۶ میلیون نفر در سراسر آلمان به بیماری همه گیر کووید ۱۹ مبتلا شده اند. ارتباط این روستا با دنیای خارج قطع نشده و ۹۰ درصد مردم محلی روزانه برای کار به سایر مناطق آلمان رفت و آمد می‌کنند.

رسانه‌های آلمانی آنچه را که اتفاق می‌افتد “معجزه لیگ” می‌نامند. خود ساکنان و شهردار روستای لیگ خود را استثنایی احساس نمی‌کنند و وضع خود را به صورت واقع بینانه‌ای ارزیابی می‌کنند.

آلمان یکی از کشور‌های جهان است که در آنجا کارزار واکسیناسیون علیه کرونا به خوبی به پیش رفته و مقررات قرنطینه عمل می‌کند. در اوایل ماه مه وزیر بهداشت جمهوری فدرال آلمان از پیروزی این کشور بر موج سوم ویروس کرونا خبر داد. دولت آلمان استفاده از واکسن “آسترازنکا” را فقط برای شهروندان بالای ۶۰ سال متوقف کرده است.

منبع:اسپوتنیک

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *