رهبر قره‌باغ از روسیه تشکر کرد

  • انتشار: ۳ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 99381

رهبر منطقه خودمختار قره‌باغ از روسیه بابت کمک به منظور پایان درگیری‌های شش هفته‌ای بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر این منطقه مورد مناقشه قدردانی کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آرائیک هاروتیونیان، رهبر منطقه خودمختار قره‌باغ در صفحه فیسبوک خود نوشت: بابت تلاش‌ها و اقدامات روسیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور در توقف درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ متشکریم. ما قدردانی خود را به فدراسیون روسیه و تلاش‌های پوتین برای میانجی‌گری تلاش‌ها به منظور برگرداندن ثبات در منطقه و کمک به توقف درگیری‌ها و پایان جنگ، برقراری صلح و ثبات در قره باغ ابراز می‌کنیم.

وی همچنین گفت، استقرار صلحبان‌های روسی تکمیل شده و ماموریت آنها اکنون در جریان است. یک همکاری موثر با رستم مرادف، فرماندهی ستاد صلح‌بان‌های روسی در قره‌باغ انجام شده است. تحقق وظایف اصلی این گروه، حفظ صلح، ثبات و امنیت شهروندان ماست.

وی ادامه داد: ما قدردان تلاش‌های بی وقفه روسیه در برقراری ثبات در منطقه و کمک‌های بشردوستانه مسکو برای قره‌باغ هستیم. مرکز واکنش بین اداره‌ای بشردوستانه با هدف حل مسائل بشری و احیای زیرساخت‌های مدنی در حال تشکیل است. با دستور وزارت دفاع روسیه، پنج مرکز دیگر نیز در بخشی از این مرکز به منظور حل تمامی مشکلات بشری در قره باغ تشکیل شده است.

بودجه ۲۴ میلیون دالری بن سلمان برای سرکوب مخالفین در خارج

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟