رهبر انصارالله در چهارمین سالگرد حمله عربستان به یمن چه گفت؟

  • انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 55060
رهبر یمن

دبیرکل جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه ملت این کشور در چهار سال گذشته در معرض شدیدترین حملات متجاوزان قرار گرفتند ولی به بهترین شیوه با این حملات مقابله کردند، تأکید کرد: آمریکا بر تهاجم علیه یمن نظارت می کند، رژیم صهیونیستی شریک این تهاجم است و عربستان و امارات مجریان آن هستند.

سید عبدالملک بدرالدین دوشنبه شب در سخنانی به مناسبت چهارمین سالگرد حمله ائتلاف متجاوز سعودی به یمن گفت: امروز به مناسبت پایان چهارمین سال حمله ائتلاف سعودی – آمریکایی به کشور و ملت عزیزمان سخن خواهم گفت.

چهار سال از این حمله ظالمانه، مجرمانه و وحشیانه به یمن گذشت. مردم یمن شبی مورد حمله متجاوزان قرار گرفت که فرزندانشان در خواب و آرامش و اطمینان بودند و هیچ مشکلی با کشورهای متجاوز نداشتند و یکباره غافلگیر شدند، آنگونه که همه ملت ها و کشورهای منطقه و چه بسا همه جهانیان از شنیدن خبر این حمله غافلگیر شدند.

کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی در این چهار سال، روزانه مرتکب جنایت، طغیانگری، ستم، کشتار کودکان و زنان و ویرانی یک کشور عرب و مسلمان و محاصره و گرسنه نگه داشتن آن شدند. آنها چهار سال با تمام راه ها یکی از مهمترین کشورهای منطقه و یکی از بهترین ملت های منطقه، یعنی کشور و ملت یمن را هدف قرار دادند. همان کشوری که پیامبر اسلام (ص) درباره آن فرمود: “الایمان یمان و الحکمة یمانیة”.

در طول چهار سال گذشته کشورهای متجاوز با انواع و اقسام روش ها به جنگ یمن آمدند و مردم یمن را با چهار مرحله جنگ هدف قرار دادند و تلاش کردند این کشور و مردمش را تجزیه کنند و به طور کامل بر یمن سیطره یابند. اما چهار سال گذشته برای ملت عزیز یمن عبارت بود از چهار سال پایداری، مقاومت، فداکاری، به چالش کشیدن دشمن، به دوش کشیدن مسئولیت بر اساس موازین دینی، انسانی و میهنی و اتخاذ مواضعی که تاریخ آن را به عنوان شریف ترین مواضع و صفحه ای سفید و حماسه ای بزرگ برای نسل های بعدی حفظ خواهد کرد.

ملت یمن در این چهار سال، مظلومیتی را تحمل کردند که سابقه و مانندی در اقصی نقاط جهان ندارد. آنها در عین حال اصول و ارزش های بزرگ اسلامی را به نمایش گذاشتند.

سيد عبدالملک بدرالدين تصريح کرد: طبق عادت معمول چهار گذشته، نهادهای دولتی و سازمان های فعال میدانی، آمار عددی جنایت ها و خرابکاری های ائتلاف متجاوز در عرصه های اقتصادی و آموزشی و سایر بخش های زندگی مردم یمن آماده و ارائه می کنند.

اعداد و ارقام، هولناک و آمارها وحشتناک است و میزان مجرمانه بودن اقدامات ائتلاف متجاوز و زشتی و فضاحت جنایت های آن را علیه ملت عزیز یمن به نمایش می گذارد. همچنین وزارت دفاع آمارها و اعداد و ارقامی مستند را ارائه می دهد که بیانگر سطح بالای فداکاری ها و مواضع قهرمانانه و ضربات بزرگ ملت یمن به ائتلاف متجاوز است. از این رو ما به آمارها و اعداد و ارقامی که طرف های مربوطه در دو بخش مظلومیت و همچنین مقاومت و پایداری و ضربات وارده بر دشمن ارائه داده اند، اکتفا می کنیم.

جنگ علیه یمن از روز اول تاکنون صحنه هایی ترسیم کرده است که بیانگر مظلومیت ملت و سطح جرایم و وحشی گری دشمن ما بوده است و در عین حال قهرمانی، دلاوری و فداکاری، مسئولیت پذیری، ابهت، غیرت، شهامت، ایمان عظیم و پایداری آن را ترسیم کرده است. همه این صحنه ها و تصاویر در شبکه های داخلی و سایر شبکه های با انصاف خارجی که به وظیفه رسانه ای و انسانی خود در نقل واقعیت های جنگ و مشکلات ملت یمن عمل کردند، به خوبی به تصویر کشیده شد.

این تصاویر، واقعیت ها را به خوبی برای جویندگان حقیقت روشن می کنند. بر این اساس من نمی خواهم در سخنان خود بر این بخش از مسائل تمرکز کنم، بلکه می خواهم بیشتر به درس و پندی بپردازم که ما از این چهار سال کسب کرده و آموخته ایم. مهمترین درس و پند چهار سال گذشته، مقاومت و ارزش، اهمیت و سنگ بنای آن از روز اول تاکنون است، همچنین نتیجه و اهمیت و تأثیر آن بر تحولات آینده که انشاء الله این آینده را به زودی درک خواهیم کرد.

دبیر کل انصار الله در ادامه افزود: ملت بزرگ یمن با تهاجمی مواجه شدند که آمریکا بر آن نظارت دارد، اسرائیل در آن مشارکت می کند و عربستان و امارات اجرایش می کنند و برخی کشورهای دیگر با آنها همراهی می کنند.

این تهاجم در همه عرصه های نظامی، امنیتی، رسانه ای، فرهنگی، فکری و اقتصادی رخ داده است و متجاوزان هر آنچه را در توان داشته اند برای تهاجم خود به خدمت گرفته اند و در این مسیر، مرتکب انواع و اقسام جنایت ها و جرایم زشت، وحشیانه، غیر قانونی، غیر اخلاقی، غیر انسانی و مخالف با همه موازین و اصول دینی و بین المللی شدند.

بر این اساس، مقاومت ملت یمن انتخاب و تصمیم درست، حکیمانه و مسئولانه بود و اصول دینی، میهنی و انسانی آن را تأیید می کند. مقاومت، با هویت و وابستگی ها، سابقه دینی، انسانی و اخلاقی ملت یمن همخوانی دارد. مقاومت مردم یمن، حتی با زیرساخت های اجتماعی و قوانین و موازین قبیله ای آنان در پایبندی به آزادگی، عزت، کرامت و نپذیرفتن بندگی و ذلت تطابق دارد. اما برخی آدم های به درد نخوری که خیانت را ترجیح دادند و به سوی نیروهای متجاوز متمایل شدند و آنها را علیه مردم و کشور خود یاری دادند، بر اساس معیارهای دینی و انسانی و میهنی مرتکب خیانت شدند. آنان با اقدامات خود به اصول، ارزش ها، موازین شریعت اسلامی به خداوند خیانت کردند.

آنها همچنین با حمایت از دشمنان و متجاوزان و اشغالگران به ملت خود خیانت کردند. اما یک گروه دیگر، گزینه انفعال و بی تفاوتی و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت را انتخاب کردند. این انتخاب، انتخاب بزدلان و افراد بی بصیرت و ناآگاه و کسانی است که دارای ایمان ضعیف هستند. دو گروه اخیر، در هر عصر و دوره ای و هر کشوری حضور داشته اند ، حتی در صدر اسلام و در شهر مدینه نیز با وجود اینکه شخص پیامبر (ص) هدایت جامعه اسلامی را به عهده داشت، منافقان و خائنان و دسیسه چینان و افراد متمایل به سوی دشمن حضور داشتند.

قابل ذکر است ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان سعودی چهار سال قبل در 6 حمل جنگ همه جانبه ای را علیه ملت یمن آغاز کردند که تا کنون خسارات فراوانی ببار آورده است.