رسانه های کوریای شمالی ترامپ را به اعدام محکوم کردند

  • انتشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33336

رسانه‌های کوریای شمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را به دلیل «توهین» به کیم جونگ اون، رهبر این کشور شایسته اعدام دانستند.

به گزارش روزنامه گاردین، رسانه‌های کوریای شمالی روز چهارشنبه دونالد ترامپ را «جنایتکار کریه» خواندند.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۲۱ آبان در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «چرا کیم جونگ اون توهین ‌می‌کند و مرا پیر می‌خواند در حالی که من هرگز به او ‘قد کوتاه چاق’ نمی‌گویم.»

به گزارش یورو نیوز، مطبوعات کوریای شمالی همچنین دونالد ترامپ را به دلیل این که در جریان سفر آسیایی اخیر خود برنامه بازدید از مکانی در کوریای جنوبی و در نزدیکی مرز دو کوریا را لغو کرد، «ترسو» خواندند. ترامپ که در بازدید اخیر خود از ۵ کشور آسیایی به دنبال جلب حمایت این کشورها در مخالفت با برنامه تسلیحاتی هسته‌ای کوریای شمالی بود، در جریان سفر خود به کوریای جنوبی، کوریای شمالی را «دیکتاتوری بی‌رحم» خوانده بود.

روزنامه «رودونگ سینمون» چاپ پیونگ‌یانگ در سرمقاله روز چهارشنبه خود ضمن حمله شدید به رئیس جمهوری آمریکا برای این اظهارات، نوشت: «بدترین جنایتی که او [دونالد ترامپ] به خاطر آن هرگز نباید بخشیده شود آن است که به خود جرأت داده تا به مقام عالی رهبری [کوریای شمالی] جسارت کند.»

سرمقاله‌نویس این روزنامه در ادامه می‌نویسد: «او باید بداند که فقط یک جنایتکار کریه بوده که خلق کوریا او را به اعدام محکوم کرده است.»

دونالد ترامپ از وقتی که در کسوت رئیس جمهوری، ریاست کاخ سفید آمریکا را در دست گرفته موضع بسیار خصمانه‌ای در قبال دولت پیونگ‌یانگ داشته و روز به روز بر شدت حملات خود بر این کشور افزوده است. ترامپ علاوه بر این، همواره درگیر جنگ لفظی شخصی با همتای کوریایی خود کیم جونگ اون بوده است.