راز جذابیت داعش برای زنان+تصاویر

  • انتشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 8023

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم،  براساس آمار رسمی که از سوی سازمان‌های اطلاعاتی و پژوهشکده‌های غربی مطرح می‌شوند تروریست‌های داعش حدود ۲۰ تا ۳۲ هزار نیرو دارند که یقینا بخشی از این تعداد نیرو را زنان تشکیل می‌دهند.

گسترش داعش در سوریه و استان‌های شمالی و شمال شرقی این کشور از جمله “دیرالزور”، “حسکه”، و “رقه” باعث شد تا جذب زنان در سراسر دنیا را در دستور کار خود قرار دهند و این اقدام با تبلیغات گسترده و وعده‌های فراوان انجام می‌شد.

داعش طعمه‌های خود را چگونه شکار می‌کند؟

داعش از روش‌هایی از جمله ارتباط سایبری و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات مادی و مالی (وعده پول، خدمات و امکانات گسترده)، استفاده از حربه‌های عاشقانه، کاربردن تاکتیک‌های مذهبی (جهاد نکاح) و… از بین زنان سراسر جهان طعمه‌های خود را شکار می‌کند.

زنان داعشی (1)

برای مثال یکی از کاربرانی که از طریق سایبری فریب داعش را خورده بود اظهار داشت: یکی از اعضا داعش به من گفت تو زیبا هستی و نباید زیبایی‌ات را پنهان کنی.

غیر از موارد مذکور برخی از زنان در اروپا که به خاطر برخی مشکلات، برخی هیجانات را تجربه کرده‌اند و قصد دارند که این هیجانات را در ابعاد مختلف (نظامی و جنسیتی) گسترش دهند به مناطق تحت تصرف داعش در عراق و سوریه رهسپار می‌شوند و با امید تجربه کردن هیجانات مذکور در این مناطق ساکن می‌شوند.

زنان داعشی (2)

جهاد نکاح بهانه عضویت زنان در داعش

دلیل دیگری که باعث هجرت زنان از سراسر جهان و خصوصا اروپا می‌گردد جهاد نکاح است که تروریست‌ها با تبلیغ این موضوع که (نوعی فحشا مدرن است) به نام ایثار و فداکاری و جهاد تلاش می‌کنند تا بهشتی خود ساخته را برای زنان جدیدی که عضو می‌شوند مطرح کنند تا آن‌ها را از سراسر جهان عضو کنند.

زنان داعشی (3) زنان داعشی (4)

سرنوشت دو دختر اتریشی عضو داعش چه شد؟

“سامرا کیسینوویچ” و دوستش “سابینا سلیموویچ” که پدر و مادرشان از مهاجران بوسنیایی هستند در اتریش بزرگ شده اند. آنان هنگامی که می‌خواستند از خانه فرار کنند برای پدر و مادرشان یادداشتی به این مضنون گذاشتند: در جستجوی من نباشید، ما می‌خواهیم خود را وقف خدا کنیم و برای او بمیریم.

زنان داعشی (5)

هر دوی آنها در “رقه” واقع در شمال سوریه هستند و سامرا با توجه به «هولناک تر شدن اوضاع سوریه» خواهان بازگشت به خانه است این روزنامه با توجه به ارتباط نزدیکش به سرویس‌های امنیتی و همچنین خانواده این دو دختر اتریشی نوشت: هر لحظه امکان مرگ این دخترها وجود دارد.
بنا بر اعلام رسانه‌های اتریش، این دو دختر که چند ماه پیش برای کمک به تروریست‌های داعش از خانه فرار کرده و به سوریه رفته بودند، با دو تن از اعضای این گروه ازدواج کرده و هم‌اکنون باردار هستند. سامرا کیسینویچ و سابینا سلیمویچ که ۱۵ و ۱۸ سال سن دارند، از طریق رسانه‌های مجازی از مقامات کشور خود درخواست کرده‌اند آنها را به خانه بازگردانند.

زنان داعشی (7) زنان داعشی (6)

البته در این پروسه زنان فریب خورده دیگری نیز هستند که شاید یا تاکنون فرار کرده‌اند یا اظهار ندامت کرده‌اند و یا کشته شده‌اند. اما به هر حال هرچه که بوده تاکنون این مشکل به صورت جدی ریشه یابی نشده است.

زنان داعشی (8) زنان داعشی (9) زنان داعشی (10)

سرنوشت زنان پس از پیوستن به داعش چیست؟

تروریست‌های داعش پس از پیوستن زنان به این گروه اقداماتی از قبیل جنگ مسلحانه، آشپزی و خیاطی در روز و  جهاد نکاح در شب را برای زنان عضو شده پیش بینی می‌کنند و دیری نمی‌گذرد که خانم‌هایی که عضو شده‌اند به زودی متوجه می‌شوند که چیزی جز بردگی جنسی عاید آن‌ها نشده است.