رئیس مجلس نمایندگان با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در کوریا دیدار کرد

  • انتشار: ۷ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 24964

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس ایران گفت افغانستان به شدت در حال مبارزه با تروریسم است تا این پدید شوم به کشورهای همسایه سرایت نکند.

روز گذشته (سه شنبه)عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس در حاشیه اجلاس روسای مجالس اوراسیا در سئول پایتخت کوریای جنوبی با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آقای ابراهیمی اظهار داشت: در همه حال افغانستان ایران را در کنار خود دیده و ما نیز از حادثه تروریستی که اخیرا در تهران رخ داده بسیار ناراحت هستیم و این اقدام تروریستی را محکوم می کنیم.

عبدالرئوف ابراهیمی بیان کرد: افغانستان برای مبارزه با تروریست‌ها و از بین بردن این پدیده شوم به دنبال یک راه‌حل مناسب است تا این پدیده شوم به سایر کشورهای همسایه سرایت نکند.

همچنین آقای لاریجانی در دیدار با ابراهیمی گفت که مسئله تروریست در افغانستان مانع پیشرفت این کشور شده، این در حالی است که مردم افغانستان توانایی برخورد با آنها را دارند و حضور نیروهای خارجی به بهانه مبارزه با تروریسم امور مربوط به پیشرفت افغانستان را مختل کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نیروهای نظامی خارجی در افغانستان ضرورتی ندارد زیرا مردم افغانستان توانایی برخورد با تروریست‌ها را دارند.

رئیس مجلس ایران گفت: ایران در زمینه مبارزه با تروریسم هر کمکی که بتواند به افغانستان ارائه می‌کند و به نظر ما سازماندهی نیروهای افغانستانی برای مبارزه با تروریسم امری ضروری است.

وی ادامه داد: ناتو با ادعای مبارزه با تروریسم وارد افغانستان شده و چندین سال است که حضور آنها به طول انجامیده که این موضوع نشان می‌دهد که ناتو یا توانایی مبارزه با تروریسم را ندارد یا از جدیت کافی برخوردار نیست.

رئیس مجلس ایران گفت: ایران بر ضرورت وحدت نیروهای سیاسی افغانستان تأکید دارد زیرا شکاف بین این نیروها تأثیرات منفی فراوانی دارد.

نخستین نشست روسای مجالس اوراسیا سال گذشته در مسکو و با حضور مقامات پارلمانی 200 کشور برگزار شد.