رئیس دفتر ترامپ در استانه اخراج؟

  • انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 71034
مالوینی

دونالد ترامپ طی چند هفته اخیر رییس دفتر موقت خود را بر سر اشتباهات اخیرش در میانه تحقیقات استیضاح به اخراج تهدید کرده است.

سه مقام آگاه از این مساله به روزنامه واشنگتن پست گفته‌اند، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از تایید توقیف کمک نظامی به اوکراین برای اعمال فشار بر کی‌یف از سوی میک مالوینی، رییس دفترش خشمگین بوده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، گزارش شده که معاونان ارشد ترامپ به او توصیه کرده‌اند که اخراج مالوینی در چنین برهه حساسی به ویژه با توجه به نقش او در تصمیم‌گیری برای توقف موقت کمک نظامی به اوکراین و هرج و مرجی که به دنبال تلاش برای یافتن جانشینی برای او ایجاد می‌شود، پیامدهای نامطلوبی را در پی خواهد داشت.

یکی از مشاوران ترامپ به روزنامه واشنگتن پست گفت: فکر نمی‌کنم تا پس از ماه دسامبر شاهد کناره‌گیری او باشیم اما رییس جمهور از این اقدام او بسیار خشمگین بود. آن روز، روز بسیار بدی برای رییس جمهور بود.

به گزرش ایسنا، یکی از مقامات ارشد آمریکا نیز در این باره گفته است: ترامپ نظر همه را درباره مالوینی می‌پرسد. او مشخصا از او ناراحت است. به او توصیه شده که آخرین چیزی که در این شرایط نیاز دارد، یک جابه‌جایی دیگر در میان کارکنانش است.