رئیس جمهور مکزیک: هیچ پولی برای ساخت دیوار مرزی نمی دهیم

  • انتشار: ۷ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17364

انریکه پنیا نیتو رئیس جمهوری مکزیک در پیامی خطاب به مردم کشورش گفت، هیچ هزینه ای برای ساخت دیوار مرزی با آمریکا پرداخت نخواهد کرد.

به گزارش سی ان ان، رئیس جمهوری مکزیک در این پیام ویدیویی افزود: من بارها گفته ام مکزیک هزینه ساخت هیچ دیواری را نخواهد پرداخت.

پنیا نیتو ضمن اظهار تاسف درخصوص فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا برای ساخت دیوار در مرز مکزیک و آمریکا گفت: مکزیک به ساخت چنین دیواری اعتقاد ندارد.

رئیس جمهور آمریکا دیروز چهارشنبه، با صدور حکم ویژه ای طرح ساخت دیوار مرزی میان کشورش و مکزیک و تعیین مقررات تازه برای جلوگیری از ورود برخی مهاجران را امضا کرد.

ترامپ تاکید کرده است، دولت مکزیک در نهایت در قالبی هزینه های مربوط به این دیوار مرزی را که قرار است به طول 3 هزار و 200 کیلومتر میان دو کشور کشیده شود، تقبل خواهد کرد.

رئیس جمهوری مکزیک در ادامه یادآور شد: مکزیک دوستی خود با مردم آمریکا را بارها اعلام کرده است و اکنون تمایل دارد در مناسبات اقتصادی و تجاری با دولت جدید این کشور وارد همکاری شود.

این در حالی است که ترامپ تاکید کرده است که چنین تصمیمی نه تنها به نفع مردم آمریکا، بلکه در نهایت به نفع مردم مکزیک نیز خواهد بود، زیرا آمریکا خواهان یک مکزیک با ثبات و مستحکم است.