رئیس جمهور غنی با سران جنبش روشنایی دیدار کرد

  • انتشار: ۲ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 26924

بعد از اینکه سران جنبش روشنایی روز گذشته اعلام کردند که تظاهرات دوم اسد هواداران این جنبش را لغو کرده است، رئیس جمهور غنی با سران این جنبش دیدار و گفتگو کرد.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه ای نوشته است، در این دیدار که در ارگ انجام شد، احمد بهزاد نماینده مردم در مجلس نمایندگان به نمایندگی از حاضرین صحبت کرد و ضمن تشکری از رئیس جمهور کشور، گفت: شما چه در دوران وزارت و چه در دوران ریاست جمهوری، از تمام مناطق به خصوص از افغانستان مرکزی درک درست داشتید، ما با مفکوره های شما آشنا هستیم.

در ادامه خبرنامه ارگ آمده است؛ آقای بهزاد گفته است که، شورای عالی مردمی جنبش روشنایی تظاهرات دوم اسد را ملغی اعلام نموده و حاضر به گفتگو با حکومت می باشند.

آقای بهزاد با اشاره به حرکت مدنی جنبش روشنایی گفت، مبارزه ما برای عدالت و یک افغانستان دموکراتیک بوده و مطالبات ما برای حل مشکلات می باشد. آقای بهزاد گفت، ما خواهان عزت برای نظام افغانستان، تصحیح مناسبات و اصلاحات می باشیم و مطالبات مشروع مردم را از حکومت می خواهیم.

در این دیدار محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور نیز صحبت کرد و به ارزش و اهمیت گفتگو در راستای حل چالش ها اشاره نمود. آقای دانش گفت، طی پانزده سالی که در حکومت بوده، شاهد نیت و اقدامات نیک رئیس جمهور غنی برای توسعه افغانستان مرکزی بوده است.

وی افزود، تلاش های برای انکشاف و توسعه افغانستان مرکزی جریان دارد.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی پس از شنیدن صحبت های حضار، از حادثه دوم اسد – دهمزنگ به عنوان فاجعه قرن ۲۱ یاد کرد و گفت: ما در وضعیتی قرار داریم که از یک سو در گلیم غم نشسته ایم و از سوی دیگر باید برای آینده فکر و برنامه داشته باشیم.

رئیس جمهور غنی گفت که حرکت های مدنی مورد استقبال حکومت قرار دارند و قانون اساسی افغانستان به عنوان وثیقه ملی حق شهروندان را تضمین نموده است. رئیس جمهور پیشنهاد نمود تا برای انکشاف و توسعه افغانستان مرکزی یک بحث اساسی آغاز گردد. وی افزود، پلان بازسازی و توسعه ساحه دشت برچی تحت کار می باشد. رئیس جمهور غنی گفت، مراسم گرامی داشت از شهدای دوم اسد-ده‌مزنگ با حضور خانواده‌های شهدا برگزار می گردد. در اخیر، جلسه فیصله نمود تا کمیسیون تخنیکی ایجاد و موضوع برق ولایت بامیان را به صورت اساسی مورد بحث قرار دهد.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: