رئیس استخبارات وزارت داخله برکنار شد

  • انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 12357

گزارش‌ها حاکی از آن است که رئیس استخبارات وزارت داخله بخاطر درگیری با نیروهای پلیس و استفاده از موقعیت خود برای تسویه حساب با آنها از سمتش برکنار شد.

به گزارشخبرگزاری اطلس به نقل از منابع خبری، منابع آگاه در وزارت کشور اعلام کردند: ژنرال «اسلام‌الدین صافی» رئیس اطلاعات وزارت داخله به دلیل درگیری با نیروهای پلیس «واکنش سریع» برکنار شده است.

منبع افزود: رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان جمعه گذشته با گروهی از نیروهای بخش واکنش سریع پلیس در منطقه وزیراکبرخان شهر کابل درگیر شده بود.

این منبع خاطرنشان کرد: درگیری صافی با نیروهای پلیس واکنش سریع بخاطر مقاومت وی در برابر تلاش این نیروها برای جدا کردن برچسبهای دودی اتومبیلش بوده است.

منبع مذکور اذعان داشت: اسلام‌الدین صافی ضمن ممانعت از تلاش نیروهای واکنش سریع برای جداکردن برچسبهای دودی با آنها درگیر هم می‌شود.

منبع به پژواک گفت: رئیس برکنار شده اطلاعات وزارت کشور افغانستان برخلاف دستور محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور این کشور که به نیروهای امنیتی دستور داده بود برچسبهای دودی را از خودروها جدا کنند عمل کرده و با استفاده از موقعیت خود در پلیس اطلاعات با بخش واکنش سریع درگیری پیدا می‌کند.

«امرالله صالح» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان نیز در این باره در صفحه فیسبوک خود نوشت: ژنرال اسلام‌الدین صافی بخاطر این اقدام به دادگاه معرفی شده است.

اسلام‌الدین صافی پنج ماه پیش به عنوان رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان انتخاب شده بود، اما در روزهای اخیر بخاطر درگیری با نیروهای پلیس واکنش سریع از این سمت برکنار شد.