د هیل: احتمال وقوع جنگ بین آمریکا و کوریای شمالی جدی تر شده است

  • انتشار: ۱۸ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 31641
کیم جونگ اون

سایت خبری دهیل گزارش داد؛ کریس مورفی سناتور دموکرات روز دوشنبه با هشدار در خصوص آغاز یک جنگ احتمالی با کوریای شمالی گفت: زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری را از کاخ سفید و منابع نزدیک به آن می‌شنویم.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: زمان آن رسیده که [دونالد] ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا) که خواست خود برای جنگ با کوریای شمالی را پیوسته بروز می‌دهد، جدی بگیریم.

مورفی ادامه داد: کارشناسان موافقند که فرصتی نمانده و کوریای شمالی به زودی سلاح هسته‌ای با قابلیت هدف قرار دادن خاک آمریکا و متحدان‌مان خواهد داشت.

این سناتور دموکرات افزود: ترامپ تعمدا در مسیر فعالیت‌های رکس تیلرسون و هرگونه دیپلماسی، سنگ‌اندازی می‌کند و به نظر می‌رسد او از این کار مقصودی دارد. این خطر همواره وجود دارد که نزدیکان رئیس جمهوری را تنها نظامیان تشکیل دهند و در این صورت تنها به او راه‌حل‌های نظامی پیشنهاد خواهند داد.

وی افزود: بسیاری از ما (نمایندگان کنگره) اکنون زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری را از کاخ سفید و منابع نزدیک به آن می‌شنویم.

مورفی با اشاره به اظهارات «باب کورکر» سناتور جمهوریخواه که به تازگی در خصوص احتمال آغاز «جنگ جهانی سوم» هشدار داده بود، نوشت: شاید زمان‌ بیان این اظهارات، تصادفی نباشد. جمهوریخواهان و دموکرات‌ها باید پیش از آنکه دیر شود، صریحا اعلام کنند که نباید هیچ حمله پیش دستانه‌ای بدون رای‌گیری در کنگره صورت بگیرد.

نبرد لفظی میان رهبران آمریکا و کوریای شمالی در هفته‌های گذشته شدت گرفته است. «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی در یکی از آخرین نطق‌های خود ترامپ را پیر دیوانه خطاب کرد و رئیس جمهوری آمریکا هم در سخنرانی اخیرش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد کیم را «مرد موشکی» خواند.