دیده بان حقوق بشر: داعش از کودکان عراقی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند

  • انتشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعیبین الملل
  • شناسه مطلب: 20341

بعد از شکست های پیاپی، تروریست های داعش در عراق؛ اکنون خبرهایی می رسد که جنگجویان این گروه تروریستی برای مقابله با نیروهای عراقی از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

دیده بان حقوق بشر در عراق اعلام کرد گروه تروریستی داعش ده ها خانواده را که درمیان آنها 300 کودک وجود دارد در ساحل راست موصل به گروگان گرفته واز آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

به گزارش سایت خبری الیوم السابع، فعالان محله بهداشت موصل امروز (شنبه) به دیده بان حقوق بشر عراق گفتند که یک گروه سیار 5 تا 7 نفره از داعش در محله های مسکونی به دنبال کودکان می گردند.

فعالان افزدند که داعش روز 29 مارچ 17 کودک را در محله بهداشت گروگان گرفت وبه اولیای آنها گفت که آنها سربازان خلافت هستند وآنها (کودکان) باید به وظیفه خود عمل کرده در کنار افراد مسلح فعالیت کنند.

فعالان همچنین افزودند که سن کودکان بین 11 تا 17 سال است و10 کودک معلول نیز در میان آنها وجود دارد که آنها را در مناطق نزدیک خط تماس قرار داده تا در معرض شلیک گلوله یا بمب گذاری قرار بگیرند.

منابع امداد رسانی با تاکید برادامه ارتباط با ساکنان ساحل راست موصل اعلام کردند شمار کودکان به گروگان گرفته شده از ابتدای آزاد سازی ساحل راست در 19 فبروری تا 30 مارچ بالغ بر 300 کودک است که پدر ومادر آنها از کودکان خود بی خبر هستند ونمی توانند از داعش آزادی کودکان خود را طلب کنند.

ائتلاف بین المللی اخیرا فیلم ویدیویی که نشان می داد داعش یک کودک را که به زور مجبور به جنگ در ساحل راست موصل می کرد، پخش کرد .

موصل به عنوان دومین شهر بزرگ عراق از اوایل تابستان سال 1393 دراشغال گروه تروریستی داعش عراق دارد. بخش شرقی آن در عملیاتی که از میزان سال گذشته آغاز شده است، آزاد شد ؛ نیروهای عراقی در 19 فبروری عملیات آزادسازی بخش غربی این شهر را آغاز کرده اند.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: