دیدار اشرف غنی با معاون وزیر امور خارجه آمریکا

  • انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 61075

رییس جمهور غنی عصر روز گذشته با الیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا درباره نامه ارسالی به ترامپ گفتگو کردند.

به نقل از ارگ ریاست جمهوری در این دیدار، هر دو جانب در رابطه به راهکار بازنگری کمک‌های ملکی بخاطر حکومتداری خوب و رسیدن به خودکفایی که اخیراً از سوی غنی در نامه‌ای به رییس جمهور  دونالد ترامپ پیشنهاد گردیده بود، بحث و تبادل نظر کردند.

خبرنامه افزوده که همچنان غنی و خانم ویلز در رابطه به پیشرفت‌ها در پروسه صلح افغانستان، نتایج و برگزاری موفقانه لویه جرگه مشورتی صلح و اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در زمان تعیین شده، بحث کردند.

لازم به ذکر است،زمستان گذشته رییس جمهور غنی با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا طرحی را پیشکش کرده بود که براساس آن در جریان یک سال، در مصارف نظامی امریکا در افغانستان تا دو میلیارد دالر صرفه جویی شود و شمار قوای امریکایی مستقر در افغانستان نیز تا مرز 3000 نفر کاهش یابد. هم اکنون حدود 14 هزار نظامی امریکایی در افغانستان مستقر است.

به گزارش نیویارک تایمز، غنی در آن نامه با نگرانی از بی صبری رییس جمهور ترامپ برای خروج قوای امریکایی نوشته بود که این اقدام، بقای نظام کنونی افغانستان را با تهدید مواجه کرده و یک بار دیگر طالبان را فرصت می‌دهد تا حاکمیت خود را گسترش دهند و برای به دست آوردن قدرت، وارد جنگ شوند.