دولت چین روزه کارمندان را ممنوع اعلام کرد

  • انتشار: ۲۸ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: دین و اندیشه
  • شناسه مطلب: 6422

خبرگزاری اطلس ـ برخی رسانه ها گفته اند دولت چین روزه گرفتن کارمندان و دانشجویان را در منطقه مسلمان نشین این کشور ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش رویترز، رسانه های رسمی چین و سایت های دولتی این کشور در منطقه مسلمان نشین “سین کیانگ” گزارش ها و اخطارهای رسمی را منتشر کرده اند که از اعضای حزب حاکم، کارمندان دولت و بخش های عمومی، دانشجویان و معلمان و مکاتب دانشگاه می خواهد از روزه گرفتن در ماه رمضان خودداری کنند.
سال گذشته میلادی هم اتفاق مشابهی در چین روی داد.دولت چین در سایت اینترنتی اش گفته است مسؤولان سلامت غذا در منطقه “جین گخه” چین واقع در نزدیکی مرزهای قزاقستان در هفته گذشته تصمیم گرفتند رستوران های حلال را به باز ماندن و غذاپختن در ساعت های روز ماه رمضان وادار کنند.
رسانه های رسمی در منطقه ماربیشی چین نیز گفته اند که مسولان حزب حاکم تعهدات شفافی و کتبی درباره خودداری از انجام هر گونه مراسم ها و فعالیت های مذهبی و عدم مشارکت در فعالیت های دینی ارائه کرده اند و گفته اند که همگان را به روزه نگرفتن در ماه رمضان دعوت خواهان کرد.
گروه های مسلمان چین و فعالان حقوق بشر مدعی هستند سیاست های سرکوب گرایانه دولت چین در سین کیانگ از جمله اعمال محدودیت هایی برای انجام فعالیت های دینی باعث بروز تنش هایی در این منطقه شده است.
دولت پکن به شدت این گزارش ها و ادعاها را رد می کند.