مقاله نیویورک تایمز در مورد حکومت وحدت ملی:

دولت دست نشانده آمریکا در افغانستان فاسد، بی کفایت و قبیله ای است و ارزش جنگ امریکا را ندارد

  • انتشار: ۱۷ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 21883

یک رسانه آمریکایی در گزارشی نوشت که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در افغانستان شکست خورده است و حکومت دست نشانده آمریکا در افغانستان فاسد، بی کفایت، قبیله ای و منفور است و جنگیدن سربازان امریکایی در این کشور ارزش از بین رفتن سربازان را ندارد.

رسانه آمریکایی با تاکید بر عدم پیروزی کشورش در جنگ افغانستان تاکید کرد که واشنگتن باید از این کشور خارج شود زیرا افغانستان ارزش شکسته شدن استخوان یک سرباز آمریکایی را ندارد.

نیویورک تایمز در مقاله‌ای تصریح کرد که راه فرار بدون خطر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از باتلاق افغانستان، قانون اساسی این کشور است.

در این مقاله با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور جنگ افغانستان، که در بیشترین حالت به 300 میلیون دالر در روز هم می‌رسید، تاکید کرد که ترامپ باید از قانون اساسی این کشور برای فرار از باتلاق افغانستان استفاده کند.

بر اساس پیشنهاد این رسانه آمریکایی، ماده اول، بخش هشتم، بند 11 قانون اساسی آمریکا موسوم به بند اعلام جنگ، وظیفه اعلام جنگ و صلح را به عهده نمایندگان کانگرس می‌سپارد.

نیویورک تایمز نوشته که کانگرس هیچگاه علیه دشمنان حکومت دست نشانده خود در افغانستان، یعنی مخالفان مسلح دولت، القاعده و داعش  اعلام جنگ نخواهد کرد. زیرا هر سه تهدید بسیار کوچکی برای آمریکا هستند.

این مقاله پیشنهاد داد که ترامپ باید کانگرس را مطلع کند و در صورت عدم وجود بیانیه جنگ با این سه گروه تا 30 روز، وی تمام نظامیان کشورش از جمله نیروهای مستشاری آمریکا را از افغانستان خارج خواهد کرد.

در ادامه این مقاله آمده است که علاوه بر این، جنگ افغانستان همچون ویتنام پیروز شدنی نیست. پس از 16 سال جنگ، هیچ نوری در انتهای این تونل تاریک دیده نمی‌شود. حکومت دست نشانده ما در افغانستان فاسد، بی کفایت، قبیله‌ای، فرقه‌ای، وحشی و منفور است. سربازان خیالی صفوف نیروهای مسلح افغان را پر می‌کنند، تولید تریاک به شدت افزایش یافته است و انتخابات تحت تاثیر فساد گسترده است.

مقاله نویس نیویورک تایمز تصریح کرد: افغانستان ارزش شکسته شدن استخوان یک سرباز آمریکایی را ندارد و خروج نیروهای مسلح از این کشور امنیت آمریکا را به خطر نمی‌اندازد.

در انتها نیز نیویورک تایمز تصریح کرد: بر خلاف اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما در سال 2009 که به سخره گرفتن صلح بود، اگر ترامپ به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان پایان دهد شایسته دریافت جایزه صلح نوبل است.