دور بعدی مذاکرات 4 جانبه صلح؛ هفته آینده در کابل

  • انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۴
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 11990

دور بعدی نشست چهارجانبه مذاکرات صلح، با حضور نماینده‌گان افغانستان، پاکستان، ایالات متحدۀ امریکا و چین در تاریخ 28 جدی (۱۸ جنوری) در کابل پیرامون «نقشۀ راه» مذاکرات صلح افغانستان برگزار میشود.

به گزارش خبرگزاری اطلس، دور نخست این نشست دیروز در اسلام آباد مرکز پاکستان برگزار شد و اشتراک کنندگان آن بر ضرورت فوری گفتگوهای مستقیم صلح میان نمایندگان حکومت افغانستان و گروه های طالبان با هدف حفظ وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان تاکید کردند.

در نشست امروز نماینده‌گان طالبان حضور نداشتند و هنوز هم مشخص نیست که آیا در دور بعدی نشست چهارجانبه در کابل، نماینده‌گان آن گروه اشتراک خواهند داشت یا خیر.

حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان، اعزاز احمد چوهدری معین وزارت خارجه پاکستان، ریچارد اولسن نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان و پاکستان و دینگ شیجون نمایندۀ ویژۀ چین برای افغانستان نشست امروز را رهبری کردند.

در پایان نشست امروز نمایندگان شرکت کننده با نشر اعلامیۀ مشترک گفتند که محور بحث آنان ارزیابی واضح و واقعبینانه از فرصتها و موانع فرا راه صلح و آشتی در افغانستان و اقدامات برای فراهم ساختن شرایط برای آغاز مذاکرات صلح و پایان خشونت بود.

نشست چهارجانبه که امروز نخستین دور آن برگزار شد در حاشیۀ کنفرانس قلب آسیا، به هدف یافتن راه برای آغاز مذاکرات صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها طراحی شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟