دعوت اسرائیل از پادشاه عربستان برای سفر به تل آویو

  • انتشار: ۴ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 24879

وزیر امنیت رژیم اسرائیل، از پادشاه عربستان و ولیعهد جدید این کشور خواست تا به تل آویو سفر کنند و یا از نخست وزیر این رژیم برای سفر به عربستان دعوت نمایند.

روزنامه“رأی الیوم” روزجمعه به نقل از سایت صهیونیستی “WALLA” نوشت : یسرائیل کاتس، وزیر امنیت رژیم اسرائیل درسخنرانی خود در کنفرانس هرتزلیا، سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان را ترغیب کرد تا همچون انور سادات رئیس جمهور اسبق مصر که از مناخیم بگین نخسـت‌ وزیر اسبق‌ این رژیم برای سفر به مصر دعوت کرده بود، از بنیامین نتانیاهو برای سفر به عربستان دعوت به عمل آورد و یا محمد بن سلمان ولیعهد خود را دریک سفر رسمی راهی اسرائیل نماید تا به گفته وی ‘کشورهای حاشیه خلیج فارس را در مسیر واقعی مذاکره با تل آویو رهبری کند.’

سایت صهیونیستی “WALLA” افزود: کاتس در سخنرانی خود ترس از ایران را بهانه همکاری بین تل آویو و کشورهای سنی مذهب عربی ودولت جدید آمریکا دانست و از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) خواست تا روابط همه جانبه وکامل خود را با ‘اسرائیل’ به تدریج از سرگیرند و شراکت امنیتی اطلاعاتی علیه ایران داشته باشند و به انزوای تل آویو پایان دهند.

کاتس چندی پیش از طرح اتصال راه آهن اسرائیل به اردن، عربستان و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خبر داده و مدعی شده بود که اجرای این طرح می تواند سبب افزایش همکاری های اقتصادی بین این کشورها شود.

برخی نظام های عربی چندی است که به طور رسمی از سازش با رژیم صهیونیستی سخن می گویند واختلاف با این رژیم را درحد درگیری بین آنها وفلسطینی ها می دانند. در پیشاپیش این کشورها عربستان قرار دارد و حاضر است با این رژیم همکاری کند.

پایگاه آمریکایی «میدل ایست آی» چند روز قبل فاش کرده بود که به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی شرطی بود که دولت آمریکا برای حمایت از ولیعهد شدن محمد بن سلمان و دست کشیدن از محمد بن نایف گذاشت واعلام کرد که در صورت پذیرفتن این شرط حتی حاضر است تاج پادشاهی بر سر بن سلمان بگذارد.

این در حالی است که عربستان و امارات دو هفته است که قطر را به بهانه حمایت از گروه مقاومت اسلامی (حماس) به عنوان یک گروه ضد صهیونیستی تحت محاصره در آورده اند.