دستور ملا هبت الله؛ با داعش وارد جنگ نشوید

  • انتشار: ۱۶ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 31585

جنرال عبدالرازق فرمانده پلیس ولایت قندهار می‌گوید که ملا هیبت‌الله رهبر گروه طالبان به ولایت هلمند سفر کرده و به جنگجویان خود دستور داده تا با تروریستان داعشی وارد جنگ نشوند.

جنرال عبدالرازق از چهره‌های سرشناس ضد طالبان در جنوب کشور گفت که ملا هیبت‌الله، یازده روز پیش سفری به ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند داشته است.

به گفته فرمانده پلیس ولایت قندهار، ملا هیبت‌الله به کمک سازمان استخبارات پاکستان “آی اس آی” از راه گردی‌جنگل بلوچستان به بهرامچه هلمند آمده و از آنجا وارد ولسوالی موسی قلعه شده است.

جنرال عبدالرازق بیان داشت که ملا هیبت‌الله در دیدار با شماری از فرماندهان طالبان از افزایش حملات هوایی نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان به شدت ابراز نگرانی کرده و از جنگجویان طالب خواسته تا تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر دهند.

فرمانده پلیس ولایت قندهار افزود که ملا هیبت الله در این دیدارش با فرماندهان نظامی طالبان گفته که هدف طالبان و داعش در افغانستان یکی است و بعد از این با جنگجویان داعش وارد جنگ نشوید.

جنرال عبدالرازق تاکید کرد:” در این سفر ملا هیبت‌الله را ملا شیرین رییس استخبارات طالبان، ملا گل آغا رییس کمیسیون مالی طالبان؛ صدر ابراهیم رییس کمیسیون نظامی طالبان و نعیم بریچی مسوول اکمالات طالبان همراهی کردند”.

وی خاطر نشان کرد که رهبر گروه طالبان پس از اقامت کوتاه مدت در ولسوالی موسی  قلعه و دیدار با فرماندهان نظامی طالبان، دوباره از همان مسیری که وارد افغانستان شده بود به پاکستان برگشته است.