در یک نظرسنجی: نواز شریف محبوب ترین رهبر پاکستانی لقب گرفت

  • انتشار: ۱۶ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17673

نتیجه یک نظرسنجی در پاکستان نشان می دهد که نواز شریف نخست وزیر فعلی این کشور با پیشی گرفتن از مخالفان سیاسی خود، در جایگاه محبوب ترین چهره سیاسی پاکستان قرار گرفته است.

برخی رسانه های پاکستان روز شنبه اعلام کردند: براساس نظرسنجی مشترک از سوی موسسه بین المللی جمهوری خواه و موسسه تحقیقات افکار عمومی که از جمله موسسه های تحقیقاتی آمریکایی هستند، آمده است: 63 درصد مردم پاکستان طرفدار نواز شریف نخست وزیر فعلی این کشور هستند.

نکته مهم دیگر این نظر سنجی در خصوص دولت نواز شریف این است که نتایج حاصل از آن نشان می دهد 64 درصد از مردم پاکستان از عملکرد دولت فدرال به رهبری نواز شریف رضایت دارند.

این نظرسنجی که از مردم مناطق مختلف پاکستان انجام شده، نشان می دهد که 59 درصد مردم درباره ماجرای اتهام های مالی مطرح شده از سوی مخالفان علیه نخست وزیر (اسناد پاناما) بی اطلاع هستند و تنها 26 درصد از مردم خواستار رسیدگی و تحقیقات کامل در این زمینه هستند.

نتایج حاصل از نظرسنجی یاد شده نشان می دهد که کمبود برق و انرژی در پاکستان، به عنوان مشکل اصلی این کشور یاد شده است.

همچنین این نظرسنجی حکایت از آن دارد که 74 درصد مردم پاکستان در کشورشان احساس امنیت می کنند.

براساس این نظرسنجی، عمران خان از چهر های مخالف سیاسی نواز شریف و رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، از 39 درصد محبوبیت در میان مردم پاکستان برخوردار است.

این نظر سنجی هچنین نشان می دهد که بلاول بوتو زرداری رهبر جوان حزب مردم پاکستان و فرزند خانم بی نظیر بوتو نخست وزیر فقیده پاکستان، 32 درصد در میان مردم کشورش محبوبیت دارد.

براساس نتایج این نظرسنجی، 85 درصد مردم پاکستان تمایلی به الطاف حسین رهبر لندن نشین و جنجال آفرین حزب ‘جنبش متحده قومی’ ندارند.

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که آصف علی زرداری رئیس جمهوری سابق پاکستان و از شخصیت ها صاحب نام حزب مردم و نیز طاهر القادری رهبر حزب تحریک عوامی پاکستان، از جایگاه مردمی چندانی در پاکستان برخوردار نیستند.