در درگیری بین افراد مسلح حزب جمعیت در بلخ ۴ تن کشته و زخمی شد

  • انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 24218

در درگیری بین افراد مسلح دو وکیل پارلمان که هر دو متعلق به حزب جمعیت است در ولایت بلخ دو تن کشته و دو تن از هر دو طرف زخمی شده است.

به گزارش پژواک؛ عصر روز جمعه در ولسوالى خلم این ولایت، از اثر درگیرى میان دو گروه مسلح غیرمسوول، دو تن از طرفین کشته و دو تن دیگر از هردو جانب زخمى شدند.

رویداد در ولسوالى متذکره، میان افراد مسلح اسحاق رهگذر و اسدالله شریفى وکیلان پارلمان که مربوط جمعیت اسلامى اند، رخ داده است.

پاسوال سیدکمال سادات قوماندان امنیۀ ولایت بلخ، به تاریخ ٢٠ جوزا طى نشست مشترک با اتحادیۀ فعالان مدنى ولایت بلخ گفت که رویداد، ناوقت عصر روزگذشته به وقوع پیوسته است.

وى علاوه کرد که تحقیقات درمورد چگونگى رویداد ادامه دارد؛ اما گفت که یک طرف درگیر، افراد مسلح خیزش مردمى منسوب به عضو پارلمان؛ و طرف دیگر، افراد مسلح غیرمسوول اند که به عضو دیگر پارلمان ارتباط دارند.

سادات هویت وکیلان را برملا نکرد؛ اما گفت که درپى درگیرى، دو تن از هر دو طرف کشته شده و دو تن دیگر زخمى شده اند.

نامبرده افزود که به سبب  درگیرى، اهالى منطقه متقبل خسارات مالى شده اند.

اما محمدالله باشندۀ ولسوالى خلم گفت که افراد مسلح درگیر، مربوط اسحق رهگذر و اسدالله شریفى اعضاى پارلمان مى باشند.

ازجانب دیگر، فعالان مدنى بلخ مى گویند که این افراد، براى منافع مافیایى شان درمقابل همدیگر مى ایستند.

ازجانب دیگر، جنرال عبدالمنان مسوول برنامۀ دایاگ در زون شمال گفت که نسبت به اوایل دهۀ گذشته، رقم افراد مسلح غیرمسوول، پنج برابر افزایش یافته است.

نامبرده علاوه کرد که درحال حاضر، طالبان مسلح تسلیم شده، افراد مسلح خیزش مردمى و پولیس محلى دراین زون نیز به سبب عدم مدیریت درست، در زمرۀ افراد مسلح غیرمسوول شمرده مى شوند.