درگیری های شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان در قندهار، تلفات زیادی به دو طرف وارد کرده است

  • انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 17166

مقام ها در ولایت قندهار از درگیری های شدید بین نیروهای امنیتی و شبه نظامیان طالب خبر می دهند، این مقامات می گویند ده‌ها عضو گروه طالبان شب گذشته به یک کمربند امنیتی در منطقه “سوربغل” در ولسوالی میوند این ولایت حمله کرده‌اند که در نتیجه آن هر دو طرف متحمل تلفات زیادی شدند.

صمیم خپلواگ سخنگوی والی قندهار گفته است که شماری از طالبان مسلح شب گذشته در منطقۀ “سور بغل” ولسوالی میوند، بر پوسته‎های امنیتی حمله کردند؛ اما نیروهای افغان، حملۀ مخالفان را به عقب راندند.

آقای خپلواک افزود که در نتیجۀ این رویداد به نیروهای افغان و مخالفان مسلح تلفات وارد شده است؛ اما در این مورد جزییات بیشتری نداد.

در همین حال یک مقام مسؤول قطعۀ واکنش سریع پولیس ولسوالی میوند، به شرط افشا نشدن نامش گفته است که ناوقت شب گذشته در منطقۀ “سور بغل” شمار زیادی از طالبان مسلح بر دو پوستۀ امنیتی حمله کردند و پس از چندین ساعت درگیری، هردو پوستۀ امنیتی به دست طالبان مسلح سقوط کرد، که در نتیجۀ آن هژده پولیس کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

این مقام افزود میان مهاجمان، خارجی‎های مسلح نیز بود که آنان به وسلیۀ لیزر و تک تیر انداز از فاصلۀ دور، حمله کردند و سه حاموی زرهی را نیز با خود بردند.

این مقام همچنین گفت پس از رسیدن نیروهای کمکی از ولسوالی پنجوایی و ژری، پانزده تن از مخالفان مسلح کشته شد که اجساد تعدادی از آنها هنوز در منطقۀ درگیری است.

روز پیش نیز در منطقۀ “شلغمی” ولسوالی میوند، ولایت قندهار، طالبان بر پوستۀ امنیتی پولیس محلی حمله کردند که در نتیجۀ آن شش پولیس محلی کشته شد.

منطقۀ “سور بغل” ولسوالی میوند، هم سرحد با ولسوالی سنگین و شماری دیگر از ولسوالی‎های، ولایت هلمند است که به گفتۀ مقامات مهاجمان مسلح، پس از حمله به سوی ولایت هلمند فرار کرده اند.

تا اکنون طالبان مسلح در مورد درگیری شب گذشته در ولسوالی میوند چیزی نگفته اند.