درگیری توییتری بین سخنگوی طالبان و ناتو

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 46867

در پی تغییر فرماندهی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان از جنرال نیکلسون به اسکات میلر، بین ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان و سخنگوی ناتو درگیری توییتری بوجود آمد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر خود نوشت که فرمانده جدید نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان «نیز مانند قبلی ناکام خواهد بود» که دفتر مطبوعاتی ناتو در جواب نوشت: باید به جلو حرکت کرد و از دشنام خودداری نمود.

این نوع درگیری توییتری میان ناتو و طالبان تاکنون کم‌سابقه بوده است. سخنگوی طالبان بعد از تغییر رهبری نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان که به تازگی صورت گرفت، نوشت: فرمانده جدید اشغالگران هم مثل فرمانده دیگر آنها با ناکامی مواجه خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی نیروهای ناتو در جواب این توییت ذبیح‌الله مجاهد نوشته که منتظر حرکت رو به جلو است که از دشنام جلوگیری کرده و گفت‌وگوهای سازنده و جامعی را به ارمغان آورد که افغان‌ها و دوستانشان را به هم برساند و به راه‌حلی برسد که خواست تمام افغان‌هاست.

مجاهد در پاسخ نوشته که طالبان قبل از شروع جنگ، گفت‌وگوهای سازنده‌ای داشته و این آمریکا بوده که جنگ را انتخاب کرده است. او خطاب به آمریکا نوشته است: استقلال ما را بپذیرید و احترام متقابل را بپذیرید. ما شما را به مذاکرات سازنده دعوت کرده‌ایم.