درگیری بین دو شاخه جدا شده طالبان در غور چندین کشته برجای گذاشت

  • انتشار: ۳ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23092

شاخه انشعابی طالبان به رهبری ملا رسول ادعا می‎کند که درگیری‎های شدید بین آن‎ها و شاخه ملا هبت‌الله از سه روز به این‌سو در ولسوالی شهرک ولایت غور جریان دارد.

ملا منان نیازی سخنگوی گروه انشعابی طالبان به رهبری ملا رسول می‎گوید که در این درگیری ها به رهبری قوماندان فضل احد یکی از فرماندهان تازه پیوسته به گروه‌شان در غور، چندین تن از طالبان مربوط به ملا هبت‌الله را کشته و چندین موترسایکل و جنگ افزارشان را به نیز بدست گرفته‎اند.

در کنار عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی در ولسوالی‎های شهرک و دولینه که به‌گفته مقامات امنیتی، در آن ۱۷ طالب کشته و زخی شده‎اند، اکنون مولوی منان نیازی سخنگوی طالبان به رهبری ملا رسول ادعا می‎کند که دولت درین عملیات شکست خورده‎است و اعضای این گروه بودند که بر طالبان به رهبری ملا هبت‌الله آخندزاده تلفات وارد کرده‎اند.

به‌گفته آقای نیازی فضل احد که یکی از قوماندان‎های مسلح غیر مسئول درین ولایت بوده‎است به تازگی با آنان بیعت کرده و رهبری این جنگ را بر عهده داشته که تلفات سنگین بر طالبان شاخه ملا هبت‌الله آخندزاده وارد کرده‎اند و ساحات تحت کنترول آنان را نیز تصرف نمودند.

با این حال ملا میاگل فرد که از سوی قوماندان فضل احد به حیث نماینده وی در مطبوعات معرفی گردیده‎است نیز می‎پذیرد که این قوماندان محلی از چندی به این‌سو با طالبان شاخه ملا رسول پیوسته‎است.

آقای میاگل نیز ادعا می‎کند که پس از شکست دولت در مقابله با طالبان شاخه ملا هبت‌الله آخندزاده، آنان وارد جنگ با این گروه شدند و ضمن تصرف چند قریه تحت حاکمیت‌شان چندین تن آنان را کشتند که شش تن از کشته‎های آنان در میدان جنگ باقی مانده‎است.

به‌گفته وی قوماندان فضل احد قبل ازین درگیری، کمک‎های ملا رسول جهت مقابله با طالبان شاخه ملا هبت‌الله آخندزاده را دریافت کرده‎اند.

دفتر مطبوعاتی والی غور روز گذشته اعلام نموده بود که عملیاتی را که از سوی مقامات محلی راه اندازه گردیده‎است که در آن ۱۷ تن از طالبان کشته و زخمی و سه تن از نیروهای امنیتی کشته و هفت تن به‌شمول محم کبیری ولسوال شهرک این ولایت زخمی شده است.

گروه طالبان مسلح به رهبری ملا هبت‌الله تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند.