درمان سیاهی دور چشم با چند راهکار ساده

  • انتشار: ۲۰ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 35411

سیاهی دور چشم مشکلی است که خیلی از افراد از آن رنج می برند و برای از بین بردن آن آن دست به هرکاری می زنند اما در بسیاری از شرایط آنها حتی نمی دانند که علت این تیره گی چیست که به دنبال راه حلی مناسبی برای درمان سیاهی دور چشم بگردند.

دلایل ایجاد سیاهی دور چشم

شاید بتوان عوامل زیادی را بیان نمود اما مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • آلرژی
  • سیگرت و نوشیدن مشروبات الکلی و کافئین دار
  • قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب
  • با برنزه کردن هم اگرچه مدت کوتاهی پوست تیره شده و به تدریج دوباره کمرنگ می شود ولی این تیرگی به طور کامل از بین نمی رود و در واقع پوست هیچ وقت به رنگ اولیه و اصلی خود بر نمی گردد
  • از عوامل موثر دیگر می توان به افزایش سن اشاره کرد

درمان سیاهی دور چشم

در اینجا چند راهکار اصولی و کاربردی برای درمان سیاهی دور چشم پیشنهاد میکنیم که حتما بکارتان می آید:

به کمک یک تکه بادرنگ یا چای کیسه ای سرد شده، زیر چشم خود را سرد و خنک نمایید زیرا ازمهمترین خواص بادرنگ خاصیت خنک کنندگی آن است.

مشکل دیگری که برخی با آن روبرو هستیم پف آلود بودن چشم ها پس از برخاستن از خواب است. دلیل این امر، هم سطح بودن سر با بدن در موقعیت خواب است چراکه در این حالت تجمع مایعات در زیر چشم افزایش یافته و موجب پف آلودگی چشم می شود. بنا بر این اگر سر و بدنتان با هم در یک سطح نباشند این مشکل کاهش می یابد. برای این کار کافیست از بالش مناسبی استفاده کنید که سرتان در سطح بالاتری از بدن قرار بگیرد.

تاثیر لوازم آرایش در سیاهی دو رچشم

خوب یا بد بودن لوازم آرایشی که استفاده می کنید تاثیری مستقیم بر پوستتان دارد و در واقع می تواند باعث بهبود دادن و یا بر عکس آسیب رساندن به پوستتان شود. توصیه می شود افرادی که ازاین مشکل رنج می برند، برای درمان سیاهی دور چشم خود از کرم هایی استفاده کنند که حاوی رتینول، ویتامین K، ویتامین C  و ویتامین E هستند.

دقت داشته باشید محصولاتی که حاوی سالیسیلیک و اسید گلیکولیک هستند می توانند نواحی اطراف چشم را تحریک کرده و موجب پف کردن آن ناحیه شود. اگر به محصولات معطر هم حساسیت دارید از مصرف آنها خودداری کنید.

ممکن است ریشه‌ی این مسئله به مشکلات تیروئیدی یا گرده مربوط شود بنابراین درصورتی که در از بین بردن این تیرگی موفق نشدید حتما به داکتر مراجعه نمایید.

اگر بیمار شما فقط ضایعه ی پوستی باشد به راحتی می توان آن را برطرف کرد. از جمله راه هایی که امروزه برای از بین بردن مشکلات پوستی از جمله درمان سیاهی دور چشم وجود دارد، می توان به لیزر، لایه برداری شیمیایی و عمل جراحی اشاره کرد.