درخواست متحدان سندرز از او برای کنار گذاشتن کارزار انتخاباتی‌اش

  • انتشار: ۱۷ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82456

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه نوشت: برخی از معاونان و حامیان ارشد برنی سندرز، سناتور و نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ این کشور از وی خواسته اند تا از انتخابات اصلی کناره گیری کند.

فیض شکیر، مدیر ستاد انتخاباتی سندرز و پرامیلا جیاپال، نماینده ایالت واشنگتن از شناخته‌ترین چهره‌هایی هستند که سندرز را برای لغو ستاد انتخاباتی اش تحت فشار گذاشته اند. از سوی دیگر، چهره‌های دیگری همچون نینا ترنر، همکار مبارزات انتخاباتی سندرز، این نامزد ۷۸ ساله را برای ماندن در این رقابت‌ها تشویق کرده است.

در همین حال، لری کوهن، از حامیان طولانی مدت سندرز گفت: میلیون‌ها نفر روی او برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی حساب می‌کنند و برای دیدگاه‌های انتخاباتی‌اش است که از او حمایت می‌کنند و به او رای می‌دهند. اگر او در انتخابات نباشد آن‌ها احساس ترک شدگی می‌کنند.

پیروزی در رقابت‌های اصلی انتخاباتی آمریکا پس از شکست در برابر جو بایدن، دیگر نامزد دموکرات در رقابت‌های سه شنبه بزرگ تا حدود زیادی غیردستیابی است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ نامزد‌های انتخاباتی دموکرات برای پیروزی و ورود به کاخ سفید به ۱۹۹۱ رای دلیگیت نیاز دارند که بایدن ۱۲۱۷ و سندرز ۹۱۴ رای دارند.

پیشبینی‌ها در خصوص انتخابات سه شنبه بزرگ ایالت ویسکانسن نیز به سود بایدن است.