درآمدی که اوباما و همسرش کسب می کنند

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18225

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا و همسرش میشل، بعد از پایان دوره زندگی در کاخ سفید برنامه گسترده ای برای سخنرانی و نوشتن کتاب، و کسب درآمد دارند.

فاکس نیوز در گزارشی به برنامه های آتی باراک اوباما رئیس جمهور سابق و میشل اوباما همسر او پرداخته است.

باراک و میشل اخیرا دو وکیل معروف به نامهای رابرت بارنت و دنین هاول را برای تنظیم قرارداد کتابی که قرار است بنویسند و یک شرکت برجسته امور روابط عمومی به نام آژانس هری واکر را برای هماهنگ کردن برنامه سخنرانی هایشان استخدام کرده اند.

آژانس هری واکر پیش از این امور مربوط به سخنرانی های چهره هایی چون بیل کلینتون، کوفی عنان، هنری کسینجر، دیک چنی و ال گور را تنظیم می کرد.

گفته می شود که باراک اوباما برای هر سخنرانی، ۲۵۰ هزار دالر دریافت خواهد کرد؛ یعنی بیش از نصف ۴۰۰ هزار دالری که حقوق سالیانه اوست. البته همسر او میشل نیز برای هر سخنرانی مبلغی مشابه او خواهد گرفت.

این رقمها مشابه ارقامی است که بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا برای هر سخنرانی دریافت می کند. کلینتون فقط در سال ۲۰۱۱، مبلغی حدود ۱۳ میلیون و ۴۳۴ هزار دالر بابت ۵۴ سخنرانی دریافت کرد.

هیلاری کلینتون نیز برای هر سخنرانی به طور متوسط ۲۳۵ هزار دالر دریافت می کند. این زوج از سال ۲۰۰۱ تاکنون ۱۵۳ میلیون دلار از سخنرانی هایشان صاحب شده اند. جورج دبلیو بوش نیز برای هر سخنرانی مبلغی بین ۱۰۰ هزار تا ۱۷۵ هزار دالر دریافت می کند.