دختری 17 ساله ای که تن به ازدواج اجباری نداد، از زندان طالبان گریخت

  • انتشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15809

دختری بادغیسی که نخواسته بود تن به ازدواج اجباری بدهد، از سوی طالبان 9 ماه در زندان به سر می برد؛ وی در رخصتی های عید قربان از چنگال طالبان فرار کرد و حالا در خانه امن به سر می برد.

مسئولان ریاست امور زنان بادغیس می‎گویند؛ این دخترهفده ساله که نخواست با پسر کاکای پانزده ساله خود ازدواج کند از سوی طالبان بازداشت شده بود.

زرغونه شیرزاد رئیس امور زنان بادغیس گفت: پسته گل هفده ساله نه ماه در قید طالبان بود و سپس با پوشیدن لباس مردانه پای به فرارگذاشت.

پسته گل دختری که نخواست به ازدواج اجباری تن بدهد، مورد مجازات طالبان قرار گرفت، او این مدت را در زندان طالبان سپری کرد اما به ازدواج اجباری تن نداد.

وی می‎گوید طالبان او را به ضمانت بزرگان محل در شب‎های عید آزاد کرده‎اند ولی او باپوشیدن لباس مردانه، فرار کرد و خود را به قلعه نو مرکز بادغیس رساند.

زرغونه شیرزاد رئیس امور زنان بادغیس گفت پسته گل حالا در خانه امن این ولایت به سر می‎برد.

او گفت این دختر هفده ساله سال گذشته مشکلات خود را با آنان شریک ساخته بود که مسئولان ریاست امور زنان، مشکلات او را از راه مشورت با خانواده اش حل کرده بوند.

ولسوالی مقر بادغیس یکی از ولسوالی‎های نا امن این ولایت است.

مقامات می‎گویند بعضی از مناطق این ولسوالی در کنترول طالبان قرار دارد.

عبدالعزیز امانی آمرامنیت قوماندانی امنیه بادغیس از افزایش قضایای خشونت علیه زنان در مناطق تحت کنترول طالبان در بادغیس سخن می‎گوید.

او می‎گوید نیروهای امنیتی در این ولایت کوشش خواهند کرد تا عاملین این رویداد را بازداشت کنند.

در همین حال فعالین حقوق زن از بروز این حوادث ابراز نگرانی کرده و از مقامات در بادغیس خواهان جدیت بیشتر بخاطر بازداشت عاملان خشونت علیه زنان می‎باشند.