داکتر عبدالله و محمد محقق درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند

  • انتشار: ۲۰ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 16855

دفتر مطبوعاتی عبدالله عبدالله ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی و همچنان معاون دوم وی محمد محقق به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام ایران پیام های جداگانه ای را منتشر کردند.

در پیام رئیس اجرایی گفته شده است، با کمال تأسف اطلاع یافتیم که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از پیشگامان انقلاب اسلامی ایران  و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی داعی حق را لبیک گفته است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر نقش و جایگاهی که در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ایران و مدیریت تحولات سیاسی و اجتماعی نوین ایران داشت، از لحای علمی و فکری نیز یکی از چهره‌های شاخص و تأثیرگذار در جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رفت.

طی هشت سالی که ایشان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشتند همواره از داعیه بر حق مجاهدین افغانستان حمایت کرده و از بذل کمک به مهاجرین کشور ما دریغ نورزیدند.

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی مراتب تأسف و تأثر شدید خود را از بابت ارتحال ایشان ابراز داشته، این ضایعه اسفناک را به دولت و ملت شریف برادر ایران خاصتا خانواده و فرزندان آن مرحوم تسلیت می‌گوید و برایشان جنت فردوس ازبارگاه خداوند پاک مسئلت می‌نماید.

در قسمتی از پیام معاون دوم رئیس اجرایی ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آقای رفسنجانی گفته شده خبر درگذشت تأثرانگیز عالم مجاهد، سیاستمدار برجسته جهان معاصر، حضرت آیت‌الله على اکبر هاشمى رفسنجانى رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهورى اسلامى ایران را با یک دنیا اندوه مطلع شدم.

در دهه اخیر با همه رخدادهاى در عرصه تفاوتهاى فکرى میان کارگزاران نظام جمهورى اسلامى که طبیعت یک نظام مردم سالار دینى است، همیشه حامى اصل نظام و یکى از ستون پایه‌هاى استوار جمهورى اسلامى بوده است و بدون شک فقدان اسفبار این مرد بزرگ دین و سیاست ضایعه جبران‌ناپذیر و خلاء عظیم براى منطقه و جهان اسلام می‌باشد.

اینجانب این مصیبت عظمىٰ را به رهبرى معظم جمهورى اسلامى ایران حضرت آیة‌الله العظمى خامنه‌ای، دولت و ملت برادر و همسایه، ایران اسلامى تسلیت گفته، براى آن مغفور مرحوم شادروان بهشت برین و مقام رضوان الهى آرزو می‌نمایم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین و رئیس مجمع نشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته بعد از ظهر به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود درگذشت.