دانش: 116 پروژه انکشافی از سوی هند در 31 ولایت کشور در نظر گرفته شده است

  • انتشار: ۶ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصادتیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 34924

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در مراسم افتتاح دومین دهلیز هوایی بین افغانستان و هند گفت که در ماه اخیر 116 پروژه انکشافی از سوی هند در 31 ولایت افغانستان در نظر گرفته شده است.

دومین دهلیز تجارتی هوایی میان افغانستان و هند امروز (چهارشنبه) با حضور معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان، مقام‌های وزارت خارجه، اتاق‌ تجارت و صنایع و تاجران افغان، افتتاح شد و همزمان از این طریق، ۴۰ تن اموال تجارتی افغانستان به بازار ممبی فرستاده شد.

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان حین افتتاح این دهلیزهوایی، از همکاری‌های حکومت هند سپاس‌گذاری کرد و گفت که در ماه‌های اخیر ۱۱۶ پروژه انکشافی از سوی آن کشور برای ۳۱ ولایت افغانستان درنظر گرفته شده است.

آقای دانش، از کشورهای همسایه افغانستان خواست تا در سیاست‌های خویش مسایل اقتصادی را در نظر گیرند”ما از کشورهای همسایه خود همین انتظار را داریم که در پالیسی‌های سیاسی خود، همکاری‌های اقتصادی را به عنوان یک محور اصلی مورد توجه قرار دهند و این چیزی است که امروز رایج شده به بُرد، بُرد و اینکه منافع ملی همه را می‌تواند تأمین کند”.

نخستین دهلیز هوایی افغانستان و هند، در ماه جوزای سال جاری خورشیدی میان شهرهای کابل – دهلی جدید افتتاح شد و این دومین دهلیز هوایی میان دو کشور است.

گفته می شود با افتتاح این دهلیز هوایی، روابط تجارتی بین هند و افغانستان بیشتر توسعه یافته، به حدود یک میلیارد دالر افزایش خواهد یافت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟