داعش ساختمان سیاه در تلعفر عراق را تعطیل کرد

  • انتشار: ۹ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18772

گروه تروریستی داعش، به دنبال تشدید گلوله باران نقاط مرکزی تلعفر از سوی نیروهای عراقی، مقر اصلی خود را موسوم به ‘ساختمان سیاه’ در این منطقه، واقع در ۵۰ کیلومتری غرب موصل تعطیل کرد.

این ساختمان که از دهم جون ۲۰۱۴ به عنوان مقر اصلی داعش در تلعفر مورد استفاده قرار گرفته، مرکز عملیات و تصمیم گیری مناطق غربی موصل داعش بوده است.

السومریه نیوز به نقل از منابع محلی ، علت بستن این مقر از سوی داعش را تشدید گلوله باران و بمباران از سوی نیروهای عراقی عنوان کرد و از انتقال نیرو و تجهیزات و مستندات موجود در آن به محل دیگر خبر داد.

نیروهای بسیج مردمی عراق طی ۱۰ روز گذشته ده ها حمله سنگین گروه تروریستی داعش را برای گشودن راهی به سمت مرزهای سوریه در این منطقه دفع کرده و چندین روستا از جمله عین الحصان ، عین الطلاوی و الشریعه را از کنترول داعش خارج کردند تا حلقه محاصره بر آنان در تلعفر تنگ تر شود.

در همین حال ، منابع از بمباران مقرهای داعش در الحویجه در جنوب کرکوک خبر داده و اعلام کردند که در این حملات ۷ تن از اعضای داعش از جمله ۳ فرمانده ارشد این گروه به هلاکت رسیده اند و ۱۰ تن دیگر هم زخمی شدند.

به گفته این منابع یکی از مقتولان مسئول رسانه ای داعش در به اصطلاح ولایت دیاله و مسئول تنظیم بیانیه های رادیویی این گروه تروریستی در دعوت مردم به خشونت های فرقه ای است.