داعش در ویدیویی ایران را تهدید کرده که این کشور را فتح می کند

  • انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 20197

گروه حکومت اسلامی، داعش، روز یکشنبه، در اقدامی کم سابقه با انتشار ویدئویی به زبان فارسی، ایران را تهدید کرده است که این کشور را فتح می کند.

به نظر می‌رسد این نخستین ویدئوی رسمی منتسب به داعش علیه ایران باشد. در این ویدئوی ۳۶ دقیقه ای، دست‌کم سه نفر صحبت می کنند که هریک نماینده ی سه قوم فارس زبان، بلوچ و عرب زبان های ایران هستند.

در این ویدیو یکی از سخنگویان داعش به شدت رهبر ایران را تهدید می کند.

داعش در این ویدئوکلیپ که انتشار آن را به آنچه «ولایت دیاله» (شرق عراق نزدیک مرز غربی ایران) منتسب می‌داند، صرفا اهل سنت ایران را هدف قرار داده و تلاش می‌کند مردم اهل سنت را به آنچه «جهاد» می‌خواند تحریک و به ایجاد ناامنی در ایران دعوت کند.

دربخش دیگری ازاین ویدئو تصاویری از اعدام نشان داده می‌شود.

این گروه تروریستی با به نمایش گذاشتن تصاویری از نمایندگان اقلیت‌های دینی و مذهبی در مجلس شورای اسلامی و حتی علمای اهل سنت در ایران آنان را کافر و مرتد توصیف می‌کند که در حال همکاری با «حکومت رافضی ایران» هستند.

داعش در این ویدئو، صرفا اهل سنت را خطاب قرار داده و تلاش می‌کند با ذکر آیاتی از قرآن آنان را به اقدام ضدامنیتی و خرابکاری علیه ایران و مردم آن تحریک کند.

در حالی که داعش در عراق نفس‌های آخر را می‌کشد و «پایتخت» خودخوانده‌اش در عراق یعنی موصل را به زودی از دست می‌دهد، در پایان ویدئو از زبان فردی که آن را «ابو مجاهد البلوشی» معرفی کرده می‌گوید که این گروه «ایران را فتح می‌کند».