داعش آمریکا را به حملات بزرگ تر تهدید کرد

  • انتشار: ۱۵ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 5061

گروه تروریستی داعش روز سه شنبه در رادیو خود مسئولیت تیراندازی در تگزاس را بر عهده گرفت و آمریکا را به حملات مهیب تر و جدی تر تهدید کرد.

این اولین بار است که گروه داعش مسئولیت یک حمله در خاک آمریکا را بر عهده می گیرد. این حمله بر ضد تجمعی که یک سازمان اسلام ستیز روز یکشنبه در ایالت تگزاس برگزار کرده بود، صورت گرفت.
داعش در عین حال تهدید کرد که حملات دیگری را در خاک آمریکا انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از خبرآنلاین،داعش در رادیو خود اعلام کرد: دو تن از نیروهای ما به نمایشگاه تصاویر موهن در گرانلند ایالت تگزاس در آمریکا حمله کردند.
این حمله در حومه دالاس که مسابقه تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) برگزار می شد، صورت گرفت.

انجمن آمریکایی ابتکار دفاع از آزادی که به اسلام ستیزی شهرت دارد، این مسابقه را برگزار کرده بود.

یک مامور پلیس این دو نفر را که کاملا مسلح بودند و می خواستند به جمعیت حمله کنند، کشت. عاملان این حمله فقط توانستند به یک مامور امنیتی جراحاتی سطحی وارد کنند.

داعش همچنین در رادیو خود افزود: این دو برادر به افراد حاضر در نمایشگاه آتش گشودند و یک مامور پلیس را که مسئول نگهبانی از این نمایشگاه بود زخمی کردند اما خود در تبادل آتش با پلیس کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، داعش آمریکا را به حملات جدید خود تهدید کرد و هشدار داد:  ما به آمریکا اعلام می کنیم آنچه ( حملاتی) که در حال تدارک می باشد به مراتب بزرگ تر و تلخ تر از این خواهد بود. شما حملات وحشتناکی تری از طرف سربازان ما خواهید دید.

رسانه های آمریکا اعلام کردند دو افراط گرای عامل این حمله التون سیمپسون سی و یک ساله و نادر صوفی سی و چهار ساله بودند. به نوشته لس انجلس تایمز این دو نفر در آپارتمانی در فینیکس در ایالت اریزونا زندگی می کردند.