خنثی‌سازی نقشه اطلاعات سعودی در یمن

  • انتشار: ۲۴ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128727

دستگاه‌های امنیتی دولت نجات ملی یمن امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای از شکست توطئه دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سبأ»،در این بیانیه آمده: دشمن اقدام به عضوگیری برای تشکیل یک هسته و آماده کردن تعدادی خودروهای بمب‌گذاری شده و فرستادن آنها به استان‌های آزاد (استان‌های تحت کنترل دولت نجات ملی یمن) با هدف گشتن افراد بی گناه و بر هم زدن آرامش کرده بود.

در ادامه بیانیه مذکور اعلام شده: در چارچوب پیگیری فعالیت‌های دشمن، دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی مبنی بر اقدام دستگاه اطلاعاتی سعودی در عضوگیری از میان افراد خائن منافق در مأرب برای تجهیز سه خودروی بمب‌گذاری شده دریافت کردند تا با آنها اماکن حیاتی در “امانه العاصمه” و برخی استان‌های آزاد را هدف بگیرند.

بر اساس این بیانیه، پیرو اطلاعات دریافت شده، دستگاه‌ها امنیتی اقدام به استقرار تیم‌های تحقیق، مهندسی و ضربت در مکان‌های مورد هدف و بالا بردن سطح آمادگی امنیتی و نیز ایجاد ایست‌های بازرسی کردند. در پی از این اقدامات، دست‌اندرکاران این خیانت که مرتبط با دستگاه اطلاعات سعودی بودند، شناسایی شدند. در رأس این افراد منافق «ناجی علی سعید» (فرمانده پلیس نظامی مأرب) ، منافق « عدنان أحمد محمد الضیائی» (افسر نیروهای امنیتی ویژه) و منافق « مانع محمد یحیى سلیمان» (رئیس بخش جنگ روانی منطقه سوم نظامی» قرار داشتند.

در ادامه بیانیه مذکور اعلام شده، تمام ادله و اعترافات این هسته نشان می‌دهد که اطلاعات سعودی این نقضه جنایتکارانه را به کمک خیانتکاران منافق آماده کرده و از زنان نیز برای عبور خودروهای بمب‌گذاری شده از نقاط بازرسی استفاده کرده است.

دستگاه‌های امنیتی یمن در پایان از تمام کسانی که با دستگاه‌ اطلاعات سعودی همکاری دارند، خواست خود را تسلیم دستگاه‌های امنیتی کنند و در ادامه به خیانتکاران هشدار داد.

قرار است اعترافات مربوط به این هسته در ساعت پانزده عصر امروز (به وقت یمن) پخش شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.