خطرناک ترین زن داعشی در عراق بازداشت شد

  • انتشار: ۲۵ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26423

شخصیت “احلام” زن زیباروی بیست و چند ساله ای که در موصل دستگیر شد با 11 سال قبل، زمانی که در روستای الحود در اطراف بخش نفت خیز القیاره در جنوب موصل کاملا تفاوت داشت و در طی این سالها، وی به یک شرور و جانی خطرناک تبدیل شده بود که حتی فرزند و جگرگوشه اش را نیز به همراه خودش به وادی جرم و جنایت کشانده بود.

“احلام محسن علی” یکی از خطرناکترین زنان داعش و مجرم طراز اولی است که به این گروه تروریستی در عملیات اشغال شهر موصل در سال 2014 و همچنین روستای زادگاه و منطقه القیاره و به ارمغان آوردن مرگ و ویرانی برای مردم منطقه کمک کرده است.

در جریان عملیات آزادسازی موصل و اعلام پیروزی بر داعش در دهم ماه جون جاری، احلام به همراه برادرش که از سرکرده های بارز داعش بود بنا به اطلاعات به دست آمده توسط نیروهای امنیتی عراقی طی یک عملیات دقیق بر روی پل بین بخش های راست و چپ موصل عراق، دستگیر شدند.

اسپوتنیک به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد احلام اعتراف کرده است که به عنوان عنصری از هسته های مخفی و دستگاه اطلاعاتی داعش، آشپز و سرکرده زنان عضو این گروه و همچنین سایر گروه های تروریستی قبل از پیدایش داعش از زمان سقوط صدام در سال 2003 تاکنون فعالیت داشته است.

وی اعتراف کرده است که قبل از سقوط موصل با جمع آوری اطلاعات، به گروه تروریستی داعش کمک بسیاری کرده بود.

نیروهای عراقی این تروریست خطرناک داعشی را به همراه برادرش در یکی از پل های ارتباطی ساحل راست و چپ موصل به دام انداختند. وی قصد داشت به همراه آوارگان از موصل فرار کند.