خطرات مصرف «گوشت سرخ» برای بدن

  • انتشار: ۱۱ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 55782

گروهی از دانمشندان امریکایی در طی یک تحقیقات جدید معلوم نموده اند که مصرف حتی مقادیر بسیار کوچکی از گوشت سرخ نیز می تواند موجب مرگ زودرس در افراد شود.

تیمی از دانشمندان امریکایی از دانشگاه لوما لیندا (کالیفرنیا) یک مطالعه جدید انجام دادند که نشان می دهد حتی مصرف بخش کوچکی از گوشت سرخ، خطر ابتلا به مرگ زودرس را افزایش می دهد.

گوشت که یک منبع خوبی از پروتئین است و ویتامین ها و مواد معدنی، مانند آهن و را هم برای بدن مان فراهم می کند.اما شواهد نشان می دهد که احتمالن ارتباطی میان خوردن گوشت قرمز و و خطر ابتلا به سرطان روده وجود دارد.

بنا برمدارک وشواهد محدودی که دانشمندان در اختیار دارند مصرف مستقیم گوشت قرمز نیز احتمالا می تواند خاصیت سرطان زا داشته باشد اما هنوز دراین مورد یقینی حاصل نشده است.

براساس این گزارش، کارشناسان مذکور درابتدا صرفا به مدارکی دال بر ربط مستقیم مصرف گوشت قرمز با سرطان کولون برخورده اند اما به تدریج پی برده اند که مصرف اینگونه گوشت ها می تواند عامل بروزسرطان های دیگری ازجمله سرطان کبد و پروستات هم بشود.

پیش از این دانشمندان تلاش کرده بودند تا تاثیر مصرف گوشت قرمز را بر سلامت افرادی که آن را به طور منظم مصرف می کنند پیدا کنند. اما این بار هدف از این مطالعه جدید تاثیر مصرف گوشت قرمز بر کسانی بود که این ماده غذایی را به ندرت و در مقادیر کم مصرف می کنند.

در این آزمایش ۹۶ هزار داوطلب شرکت کردند. اولین بررسی ها روی این افراد در طول دوره زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ انجام شد و تقریبا ۱۲ سال بعد دوباره تکرار شد.

به نوشته اسپوتنیک در طول این زمان، ۷۹۶۰ داوطلب به دلایل مختلف فوت کردند که مرگ ۲۵۹۸ نفر از آنها به خاطر مشکلات سیستم قلبی عروقی و ۱۸۷۳ نفر به خاطر سرطان بوده است.

در این آزمایش افرادی که گوشت قرمز را نخورده و مصرف نکرده بودند کمتر از کسانی که گوشت قرمز مصرف کرده بودند دچار مرگ زودرس شده بودند.