خبرگزاری تاس: بالگردهای ناشناس به چه منظور در آسمان افغانستان پرواز می کند؟

  • انتشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 37144

رسانه روسی تاس در گزارشی از پرواز بالگردهای ناشناس در مناطقی از افغانستان خبر می دهد. این گزارش در حالی مطرح می شود که روسیه بارها گفته است که آمریکا داعشی ها را از عراق و سوریه به افغانستان انتقال می دهد.

پرواز بالگردهای ناشناس که اخیرا در سراسر افغانستان دیده می‌شود به صورت یک راز در آمده است. گر چه برخی مقام‌ها و دیپلمات‌های افغان و خارجی آنها را حامل کمک غرب برای داعش می‌دانند، اما حقیقت این موضوع همچنان پوشیده مانده است.

به گزارش یورو نیوز، در این میان، یک دیپلومات روسی خواهان آن شد که راز پرواز بالگردهای ناشناس در سراسر افغانستان گشوده شود. الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل مدعی شده است که برخی بالگردهای بدون نشان، گروه داعش را در شمال افغانستان پشتیبانی می‌کنند.

او به خبرگزاری تاس روسیه گفته است: «متاسفانه به گونه رسمی نه کابل و نه شرکای غربی ما قادر به ارائه اطلاعات دقیق و معتبر درباره منشأ و اهداف بالگردهای ناشناسی که در سراسر افغانستان پرواز می‌کنند، نداده‌اند.»

به گفته مانتیتیسکی این بالگردها «احتمالا در حمل و نقل هراس‌افکنان» و نیز «انتقال تجهیزات مورد نیاز» آنها شرکت دارند.

این دیپلمات روس هم‌چنین حکومت کابل را متهم ساخته است که از ارایۀ اطلاعات دربارۀ چگونگی انتقال گروه داعش به شمال افغانستان، اطلاعاتی به‌دست نمی‌دهد.

تاس می‌نویسد که سفیر روسیه در کابل بارها این موضوع را با یوناما، هیئت معاونت افغانستان سازمان ملل مطرح کرده‌ است.