خانواده راننده کشته شده ملا منصور از امریکا شکایت می کند

  • انتشار: ۱۰ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 13400

دولت آمریکا با حمله هواپیمای بدون سرنشین به موتر حامل ملا اختر منصور سرکرده طالبان در خاک پاکستان، محمد عزام راننده وی را نیز به قتل رساند.

روزنامه گاردین خاطرنشان کرد، حمله آمریکا مذاکرات با طالبان را به خطر می اندازد و همچنین به روابط آمریکا و پاکستان آسیب می زند.

این حمله، زندگی خانواده عزام را که در طول ۸ سال به عنوان راننده در یک شهر صحرایی کوچک پاکستان کار می کرد، نابود کرده است.

گاردین به نقل از محمد قاسم برادر عزام نوشت: عزام در خانواده تنها شخصی بود که می توانست کار کند و اکنون این حمله باعث شد، تنها نان آور خانواده کشته شود.

این روزنامه تصریح کرد، عزام یک همسر و دو کودک و همچنین یک برادر معلول دارد.

محمد قاسم گفت: از این پس هزینه آن ها را چه کسی به عهده خواهد گرفت؟ از جامعه بین المللی و مدافعان حقوق بشر می خواهیم برای تحقیق درباره این قتل وحشیانه و پرداخت غرامت به کودکان عزام اعمال فشار کنند.

گاردین نوشت: این اولین مساله در نوع خود است که در آن درخواست محکومیت دولت آمریکا مطرح می شود و دولت آمریکا نیز به ارتکاب این حمله اعتراف کرده است.

این در حالیست که هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی هفته گذشته ملا اختر منصور رهبر طالبان را در منطقه مرزی بین افغانستان و پاکستان به قتل رساند و در این حادثه راننده ملا منصور نیز کشته شد.