حمایت بزرگان قندهار و زابل از عطا محمد نور

  • انتشار: ۳۰ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 34685
عطا محمد نور

ده ها تن از بزرگان و اعضای شورای ولایتی قندهار و زابل در حمایت از عطا محمد نور والی بلخ در نشستی را در ولایت قندهار برگزار کردند. آنان از حکومت خواستند که وضعیت کشور را بیشتر از حالت فعلی بحرانی نکنند.

بزرگان ولایت قندهار و زابل خواهان ابقای عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی پیشین بلخ تا انتخابات ریاست جمهوری بر کرسی این ولایت‌اند.

آنان در نشستی امروز در قندهار از حکومت می‌خواهند وضعیت را بحرانی نکند و آگاهانه قدم بردارد. در این نشست بزرگان قومی و مسؤولان محلی هر دو ولایت حضور داشتند.

سلام وطندار گزارش می دهد؛ سیدجان خاکریزوال، رییس شورای ولایتی قندهار می‌گوید که ولایت بلخ سهم حزب جمعیت بود و آقای عطا باید تا رسیدن انتخابات بر سمتش باقی بماند.

آقای خاکریزوال با اشاره به رییس جمهور می‌افزاید، حکومتی که معاونش را تبعید سیاسی کند و حتا متحدانش را برنجاند، دوامش دشوار است.

عطاجان حقبیان، رییس شورای ولایتی زابل در این همایش می‌گوید که وضعیت کشور به شدت شکننده است و باید تنش‌ها با گفت‌وگو حل شود. آقای حقبیان از نماینده‌گان خارجی در افغانستان خواهان میانجی‌گری بی‌طرفانه است و از آن‌ها می‌خواهد دست از مداخله بردارند.

در روزهای آغاز هفتۀ جاری ارگ ریاست جمهوری از تأیید استعفای عطامحمد نور که «چندی پیش» سپرده شده بود، خبر داد. اما ساعاتی بعد این خبر از سوی آقای نور رد شد. رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی گفت که این استعفا در زمان مذاکرات و در صورت تعهدات ارگ در برابر خواست‌های جمعیت انجام شده بود و اکنون اعتبار ندارد.