حضور گسترده جنرال دوستم در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی

  • انتشار: ۲ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: پارلمان
  • شناسه مطلب: 42630

عضو ارشد حزب جنبش ملی گفت: جنرال دوستم حضور گسترده ای در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری خواهد داشت .

به گزارش خبرگزاری اطلس، مولوی «عبدالله قرلق»، نماینده مردم قندوز در مجلس سنا و از اعضای ارشد حزب جنبش ملی گفت:جنرال دوستم برنامه وسیعی برای حضور گسترده در انتخابات های آینده دارد و در قالب «ائتلاف بزرگی ملی افغانستان» در انتخابات شرکت می کند.

وی اظهار داشت: بدون شک جنرال دوستم، معاون اول ریاست جمهوری برنامه های گسترده ای برای حضور در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری دارد و تشکیل ائتلاف جدید سیاسی با عنوان «ائتلاف بزرگی ملی افغانستان» که اخیرا در آنکارا شکل گرفت نیز برای حضور موثر تر در انتخابات پیش رو است.

این فرد نزدیک به جنرال دوستم اضافه کرد: این ائتلاف جدید در ادامه «ائتلاف نجات افغانستان» است که کمی گسترده تر شده است و تعدادی از احزاب و جریان های سیاسی دیگر نیز به این ائتلاف اضافه شده اند.

گفتنی است که «ائتلاف بزرگی ملی افغانستان» با حضور «شورای لوی قندهار»، «شورای لوی پکتیا»، «شورای مشرقی» با محور احزاب جمعیت اسلامی، جنبش ملی و حزب وحدت مردم افغانستان تشکیل شده است.

مولوی عبدالله قرلق پیش از این از مذاکره مستقیم اشرف غنی و جنرال دوستم و بازگشت قریب الوقوع وی تا ۱۰ روز دیگر به کابل خبر داده بود.

روابط جنرال دوستم با ریاست جمهوری، در ماه ثور/ اردیبهشت سال گذشته پس از تشکیل پرونده قضایی علیه وی و تلاش دولت برای پیگیری این موضوع به تیرگی گرائید. جنرال دوستم پس از شکایت احمد ایشچی، والی سابق جوزجان و از رقبای سیاسی او به ترکیه سفر کرد و تاکنون موفق به بازگشت به کشور نشده است.