“حزب اسلامی حکمتیار” به گروه تروریستی داعش آموزش می دهد

  • انتشار: ۲۵ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 47600

رسانه پشتو زبان اعلام کرد که حزب اسلامی به رهبری «گلبدین حکمتیار» روند آموزش جنگجویان گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان را به عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، در حالی که پیش از این نیز گمانه زنی‌هایی درباره حمایت گلبدین حکمتیار از گروه تروریستی داعش وجود داشت برخی از منابع خبری این گروه تروریستی را بازوی نظامی حزب اسلامی دانستند.

منابع محلی به «نن‌تکی‌آسیا» گفتند که حزب اسلامی به رهبری «گلبدین حکمتیار» در شرق افغانستان روند آموزش جنگجویان گروه تروریستی داعش را به عهده دارد.

بر اساس این گزارش، «امان‌الله خان» فرمانده حزب اسلامی در ولایت کنر مسئولیت آموزش جنگجویان گروه تروریستی در شرق این کشور را به عهده دارد.

منابع خبری تصریح کردند که امان‌الله خان فرمانده حزب اسلامی چند روز پیش به کابل آمده و با حکمتیار دیدار کرده است.

حکمتیار در این دیدار از فرمانده حزب اسلامی خواسته تا گروهی از جنگجویان داعش را پس از آموزش، در شهرستان «شیگل» ولایت کنر مستقر کند.

ظاهرا این فرمانده حزب اسلامی با آموزش و حمایت از گروه تروریستی داعش در ولایت کنر مخالفت کرده است اما رهبر حزب اسلامی تقویت داعش برای ادامه جنگ در این کشور را ضروری دانسته است.

این در حالی است که حکمتیار رهبر حزب اسلامی پیش از این نیز از جنگجویان این حزب خواسته بود که در درگیری بین گروه تروریستی داعش و طالبان از داعش حمایت کنند.

به نوشته تسنیم،همزمان با افزایش حملات گروه تروریستی داعش در افغاستان نگرانی‌هایی ناشی از توطئه‌های مداوم علیه شیعیان و دست باز حزب اسلامی در حمایت از گروه تروریستی داعش افزایش یافته است.

پیش از این نیز اعضای گروه تروریستی داعش که در کابل بازداشت شده بودند به دلیل ارتباط با حکمتیار رهبر حزب اسلامی دادگاهی نشدند تا روابط اعضای داعش با حزب اسلامی افشا نشود.

اگرچه حکمتیار این اتهامات را همواره رد کرده است اما برخی رسانه‌ها گزارش دادند که تعدادی از افرادی که تحت عنوان اعضای حزب اسلامی از زندان آزاد شدند در حملات اخیر تروریستی در شهر کابل دخیل بودند.