جنرال کلیولند: تنش مرزی بین افغانستان و پاکستان تبعات ویران کننده ای را در منطقه به بار می آورد

  • انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 18340

جنرال چارلز کلیولند سخنگوی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به شرق کشور اعلام کرد تنش‌های مرزی دو کشور خطرناک است و باید از مسیر مذاکره حل شود.

جنرال چارلز کلیولند سخنگوی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به افغانستان، هشدار داد که تنش میان دو کشور تبعات ویران کننده‌ای را در منطقه در پی دارد.

وی تاکید کرد که دو کشور هرچه سریعتر باید به یک راه حل سیاسی دست یابند.

جنرال کلیولند به تلویزیون یک گفته است که پناهگاهای امن گروه‌های تروریستی در هر کجایی که باشند باید بدون در نظر داشتن مرزها نابود شوند.

این در حالی است که موشک باران مناطق شرقی افغانستان از خاک پاکستان واکنش‌های گسترده‌ای را در سطح مقامات در پی داشته است و سفیر اسلام‌آباد در کابل نیز از سوی وزارت خارجه در اعتراض به این حملات احضار شد.

در پی حمله اخیر تروریستی به مقبره لعل شهباز قلندر در ایالت سند، که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، ارتش پاکستان مناطق مرزی ولایت ننگرهار و کنر را هدف 200 حمله موشکی قرار داد.

جنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان مرز مشترک تورخم ولایت ننگرهار را نیز مسدود اعلام کرد.

مقامات پاکستانی مدعی شده‌اند که گروه‌های تروریستی با استفاده از خاک افغانستان حمله اخیر به مقبره لعل شهباز قلندر در ایالت سند صورت گرفته است.