جنرال جوزف ووتل: در سوریه می مانیم

  • انتشار: ۱۵ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 39174

در حالی که دونالد ترامپ اعلام کرده ماموریت آمریکا در سوریه رو به اتمام است و مایل است نیروهای کشورش از سوریه خارج شوند، مقام‌های ارشد پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا گفته‌اند که این کشور به این زودی‌ها از سوریه خارج نمی‌شود.

به گزارش هیل، این اظهارات از سوی این مقام‌های ارشد در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که به دنبال خارج کردن نیروهای این کشور از سوریه است.

جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: ۹۰ درصد از سوریه زمانی در دست داعش بود اما آزاد شده اما ارتش آمریکا هنوز باید در این کشور باشد.

وی در جریان سخنرانی در موسسه صلح آمریکا در واشنگتن گفت:‌ هنوز مناطقی تحت کنترل داعش است و ما باید به عملیات خود ادامه دهیم.

حدود ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی در سوریه هستند و به پشتیبانی نیروی کرد علیه داعش می‌پردازند. خروج زودهنگام این نیروها از سوریه این نگرانی را در میان برخی از مقام‌ها درباره خیزش مجدد داعش در این کشور جنگ زده به وجود آورده است.

ترامپ در بخشی از صحبت‌های اخیرش به وزارت خارجه آمریکا دستور داده بود تا ۲۰۰ میلیون دلار کمک به اقدامات بازسازی سوریه بلوکه شود؛ مک‌گورک در ارتباط با این مساله اذعان داشت که این مساله در دست بررسی است اما بر روند فعالیت وزارت خارجه یا آژانس توسعه بین الملل آمریکا در سوریه در انجام اقدامات بازسازی این کشور اثری سوء نمی‌گذارد.