جنرال بلندپایه ارتش پاکستان نسبت به احتمال وقوع جنگ اتمی هشدار داد

  • انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33307

جنرال زبیر محمد حیات رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان با انتقاد از برخی اقدامات کشورهای همسایه خود، در خصوص احتمال بروز جنگ اتمی در منطقه جنوب آسیا هشدار داد.

زبیر محمد حیات در سخنرانی در سمینار موسسه مطالعات اسلام آباد با اشاره به اقدامات خصمانه هند علیه پاکستان در منطقه گفت: ادامه اقدامات ضد پاکستان در منطقه ممکن است به جنگ اتمی در منطقه جنوب آسیا منجر شود.

این جنرال پاکستانی همچنین هند را متهم به حمایت از گروه های تروریستی کرد و گفت: دولت هند از گروه های جدایی طلب بلوچ در ایالت بلوچستان پاکستان و همچنین از گروه های متعدد تروریستی که زیر چتر تحریک طالبان پاکستان فعالیت می کنند، حمایت می کند .

جنرال حیات در سخنانش با ابراز نگرانی از پیامدهای ادامه نقض آتش بس سال 2003 از سوی ارتش هند گفت : طی سالیان اخیر هند 1200 بار آتش بس را نقض کرده است و بر اثرحملات فرامرزی از آن سوی خط کنترل و اصابت گلوله و راکت به کشمیر تحت کنترل پاکستان بیش از یک هزار غیر نظامی کشته و 300 نظامی پاکستانی نیزجا خود را از دست داده اند .

این جنرال پاکستانی تصریح کرد: ارتش پاکستان با تمامی قدرت با دسیسه های هند که برای بی ثباتی سیاسی و اقتصادی پاکستان صورت می گیرد مقابله کرده و تنها با حل مسئله کشمیر امنیت و ثبات به منطقه باز می گردد.

جنرال زبیر محمد حیات همچنین با ابراز ناخرسندی از ناامنی و بی ثباتی در افغانستان گفت: ضعف در ارتش و نهادهای دولتی افغانستان، نبود فضای آشتی ملی بین احزاب و گروههای سیاسی و فساد در بخش اقتصاد در این کشور باعث شده تا تروریست ها همچنان در سراسر افغانستان به فعالیت خود ادامه دهند.