جلریز در محاصره طالبان/ درگیری های شدید ادامه دارد

  • انتشار: ۲ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 68631
جلریز

ولسوالی جلریز میدان وردک در محاصره نیروهای طالبان درآمده و درگیری های شدید در اطراف این ولسوالی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از جمهور، مهدی راسخ، نماینده مردم میدان وردک در مجلس نمایندگان تایید کرد که ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک در محاصره طالبان مسلح درآمده است.

آقای راسخ اظهار داشت که از یک روز به این سو گروه طالبان تپه‌های اطراف این ولسوالی را در اختیار گرفته و در تلاش اند کنترل ولسوالی جلریز میدان وردک را در اختیار بگیرند.

آقای راسخ اضافه کرد که پیشروی‌های طالبان در اطراف جلریز در حالی صورت گرفته که اردوی ملی منطقه را ترک کرده و تنها نیروهای خیزش مردمی از باشندگان محل در برابر پیشروی و حملات طالبان حفاظت می‌کنند.

وی درباره تلفات دو طرف در جریان این درگیری‌ها چیزی نگفت اما تاکید کرد که در نتیجه پیشروی‌های طالبان در اطراف ولسوالی جلریز بیش از 500 خانواده از مناطق اصلی شان بیجا شده‌اند؛ وی این بیجاشدگان را به ارسال کمک های ضروری نیازمند خواند.

این عضو مجلس نمایندگان خواهان انجام حملات هوایی برضد طالبان در ولسوالی جلریز شده و ارسال تجیزات جنگی به نیروهای خیزش مردمی برای عقب زدن حملات طالبان را نیز ضروری عنوان کرد.

این در حالی است که پس از افزایش تهدیدهای طالبان در ولسوالی جلریز، قرار بود نیروهای بیشتر اردوی ملی دراین ولسوالی مستقر شوند.