جزئیات قتل و دفن اسامه بن لادن از زبان قاتلش

  • انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 21478

نیروی آمریکایی عامل کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده سابق تشکیلات بین المللی القاعده جزئیات حمله تیم ویژه این عملیات در ابیت آباد پاکستان در سال ۲۰۱۱ را افشا کرد.

رابرت اونیل عضو سابق نیروی دریایی آمریکا که در بیش از ۴۰۰ عملیات مجزا شرکت کرده و کارنامه برجسته اش را با نوشتن کتاب “نیروی عملیات” آغاز کرد که در آن جزئیات جدیدی را درباره عملیات تصفیه اسامه بن لادن روایت می کند.

اونیل در این کتاب می نویسد در چارچوب گروه ضربت در هنگام بازرسی ساختمان سه طبقه محل زندگی بن لادن پشت سر دوستانش حرکت می کرد. زمانی که به طبقه بالا رسیدند درگیری میان آنها و خالد پسر اسامه بن لادن درگرفت که در نتیجه خالد از ناحیه صورت هدف قرار گرفت.

اونیل ادامه داد: پس از آنکه به همراه نیروی شناسایی تیم به طبقه سوم رفتیم و وارد اتاق خواب بن لادن شدیم نیروی شناسایی مذکور بی درنگ دو زن را به رگبار بست. وی گمان می کرد آنها کمربند انتحاری بر تن دارند.

این عنصر نیروی دریایی آمریکا افزود: پس از آنکه با بن لادن که در یک اتاق تاریک ساختمان به همراه کم سن ترین همسرش مخفی شده بود روبرو شدم به وی شلیک کردم که در نتیجه آن، سرش شکافت. اما برای اطمینان از مرگش، یک تیر دیگر به سرش شلیک کردم

ساختمان محل اختفای بن لادن

با وجود بحث و جدل های فراوان درباره اینکه چه کسی تیر خلاص را به بن لادن زده است، انیل تأکید می کند که وی شخصا این کار را کرده است.

در کتاب “نیروی عملیات” همچنین آمده است اعضای گروه تلاش می کردند دو بخش سر بن لادن را کنار هم قرار دهند تا با آن عکس بگیرند. همچنین اعضای این تیم عملیات به طور نوبتی به جسد بن لادن شلیک کردند که در نتیجه بیش از ۱۰۰ جای گلوله در جسد بن لادن برجای مانده بود.

به نوشته این کتاب، بعد از بازگرداندن جسد بن لادن برای تحقیق کامل درباره اطمینان از هویتش، با استفاده از کشتی جنگی آمریکایی کارل وینسون  CVN-70  برای دفن به دریای عرب فرستاده شد. در دوم ماه می ۲۰۱۱ در منطقه ای در دریای عرب، چند افسر ارتش آمریکا متون دینی از پیش تعیین شده ای خواندند و جسد بن لادن را به دریا انداختند.