جایزه چند میلیون دالری آمریکا برای بازداشت دو عضو حزب الله لبنان

  • انتشار: ۱۹ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 31750

نیتان سِیلزNathan Sales  هماهنگ کننده ی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری در وزارت خارجه آمریکا  گفت: مقابله با حزب الله از اولویت بالای دولت ترامپ محسوب می شود.

نیتان سِیلز افزود: وزارت خارجه آمریکا جایزه تا هفت میلیون دالری برای اطلاعاتی تعیین کرده است که منجر به شناسایی، بازداشت یا محکومیت طلال حمیه ریاست سازمان امنیت خارجی حزب الله در هر کشوری شود.

به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که برای ارائه اطلاعاتی که به بازداشت طلال حمیه، رئیس سازمان امنیت خارجی حزب الله منجر شود هفت میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. همچنین برای ارائه اطلاعات درباره فواد شکر، یکی از فرماندهان حزب الله نیز پنج میلیون دلار جایزه تعیین شده است.

ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفته است، این نخستین بار پس از یک دهه است که برای اعضای گروه حزب الله جایزه تعیین می شود.

رویترز می گوید، طلال حمیه از سال ۲۰۱۵ در فهرست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار دارد و فواد شکر نیز از سال ۲۰۱۳ در این فهرست قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه آمریکا از سال ۱۹۹۷ گروه حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی قرا رداده است.

قرار است که دونالد ترامپ به زودی راهبرد خود را در قبال  آنچه که وی رفتارهای بد ایران می داند، اعلام می کند و گفته می شود از جمله اقدامات احتمالی قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی است.