ثبت بیشترین شکایات برای تیم‌های «دولت‌ساز» و «ثبات و همگرایی» در کارزارهای انتخاباتی

  • انتشار: ۱۷ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69006

کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرد که تاکنون ۵۷ شکایت از کارزهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور ثبت شده که بیشترین شکایات مربوط به تیم‌های انتخاباتی «ثبات و همگرایی» و «دولت‌ساز» بوده است.

اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز یک‌شنبه(۱۷سنبله) در مراسم افتتاح مرکز معلوماتی این کمیسیون، تاکید کردند که با جدیت با هر نوع بی‌نظمی در انتخابات ریاست جمهوری مطابق قانون برخورد خواهند کرد.

زهره بیان شینواری، رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی اطمینان داد که کمیسیون شکایات برای رسیدگی به شکایات انتخابات ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد.

در همین حال دین محمد عظیمی، معاون این کمیسیون در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر ثبت و رسیدگی به شکایات دوره مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خاطرنشان ساخت: تاکنون حدود ۵۷ شکایت از سراسر کشور ثبت شده است که به تمام آن مطابق قانون رسیدگی شده است.

عظیمی همچنان افزود، بیشترین شکایات مربوط به تخطی و تخلف تیم‌های انتخاباتی ثبات و همگرایی و دولت‌ساز بوده که از سوی کمیسیون شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته و مرتکبین آن توصیه، اخطار و حتی جریمه شده‌اند.

او به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد که به فکر تقلب در انتخابات پیشرو نباشند و این کمیسیون از تمام توان برای تأمین شفافیت و عدالت انتخاباتی استفاده می‌کند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ میزان ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شود.