“تویوتا” سرویس بس های خودران راه‌اندازی می‌کند

  • انتشار: ۹ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 65195

دو کمپنی “سافت‌بانک” و “تویوتا” برای راه‌اندازی سرویس پس های خودران، با 5 شرکت بزرگ موترسازی همکاری می‌کنند.

به نقل از تک‌کرانچ، “مونت تکنولوژیز”(MONET Technologies)، شرکتی است که با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های “سافت‌بانک”(Softbank) و “تویوتا” (Toyota) شکل گرفته تا سرویس‌های حمل و نقل را به بس های ماژول خودران مجهز کند.

5 شرکت سازنده موترهای خودران از جمله “ایسوزو”(Isuzu Motors)، “سوزوکی”(Suzuki)، “سوبارو”(Subaru)، “دایهاتسو”(Daihatsu) و “مزدا”(Mazda) نیز موافقت خود را برای سرمایه‌گذاری در این پروژه اعلام کرده‌اند و قرار است سرمایه‌گذاری هر یک از آنها دو درصد باشد.

سافت‌بانک و تویوتا هر کدام ۳۵ فیصد از این شرکت جدید را به خود اختصاص داده‌اند. شرکت‌های “هوندا”(Honda) و “هینو موتورز”(Hino Motors) نیز هر کدام ۱۰ فیصد از این شرکت را در اختیار دارند.

هدف از این سرمایه‌گذاری که در ماه سپتمبر آغاز شده، مجهز کردن سرویس حمل و نقل جاپان به بس ها و موترهای خودران عنوان شده است

با اجرای این پروژه وسایل نقلیه خودران تویوتا موسوم به “ای- پالت”(e-Palette) که در نمایشگاه CES 2018 از آنها رونمایی شد،یکی از بخش‌های اصلی سرویس حمل و نقل جاپان در سال آینده خواهند بود.

وسایل نقلیه برقی ای-پالت طوری طراحی شده‌اند که می‌توان از آنها برای خدمات گوناگون از جمله جابجایی مسافران، بسته‌ها و حتی ارسال غذا نیز استفاده کرد.

همکاری شرکت‌های موترسازی در این پروژه، فراتر از سرمایه‌ گذاری است و به اشتراک گذاشتن داده‌ها را نیز شامل می‌شود. این مجموعه داده‌ها، برای ساخت پلتفرم وسایل نقلیه خودران ضروری هستند.

شرکت تویوتا در اوایل سال روان یک طرح آزمایشی را برای به کار گرفتن بس های خودران آغاز کرد که به مسافران امکان می‌دهد با کمک یک اپلیکیشن از این خدمات استفاده کنند.