توجیه سخنگوی عبدالله درباره سخنان اخیر وی مبنی بر پیروزی در انتخابات

  • انتشار: ۹ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69708

«فریدون خزون» سخنگوی عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در توجیه به اظهارات اخیر عبدالله مبنی بر اعلام پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این وظیفه کمیسیون مستقل انتخابات است که نتیجه را اعلام کند اما آمارها نشان می‌دهد که تیم ثبات و همگرایی بیشترین آرا را کسب کرده است.

به نقل از فارس؛ وی افزود: ما اعلام نتایج انتخابات را وظیفه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌دانیم. عبدالله گفت که ما بیشترین میزان رای را از آن خود کردیم و ما پیروز انتخابات هستیم و منتظر اعلام رسمی کمیسیون مستقل انتخابات هستیم.

سخنگوی عبدالله با اشاره به اینکه وی اعلام نکرده که رییس‌جمهور بعدی افغانستان است، ادامه داد: این وظیفه کمیسیون مستقل انتخابات است که نتیجه را اعلام کند اما آمارها نشان می‌دهد که تیم ثبات و همگرایی بیشترین آرا را کسب کرده است.

خزون خاطرنشان کرد: ما به تخلفات گسترده‌ای در انتخابات از سوی تیم رقیب اصلی یعنی دولت ساز (اشرف غنی) دست یافتیم که تمامی اسناد آن نیز وجود دارد که کمیسیون شکایات نیز باید به آن رسیدگی کند.

وی همچنین تاکید کرد: ما هیچگونه تقلبی در انتخابات انجام ندادیم چراکه نیازی به آن نداشتیم چراکه مردم و سیاسیون و احزاب تاثیرگذار از تیم ثبات و همگرایی حمایت کردند. اما تیم رقیب تقلب کرد و در روزهای اخیر اقدام به پر کردن برگه‌های رای به نفع خود کرد که تمامی این اسناد در دست ماست و آن را به کمیسیون شکایات انتقال دادیم.

خزون همچنین گفت: سایر نامزدهای انتخاباتی مانند رحمت‌الله نبیل و حکمتیار و احمد ولی مسعود هم از تقلب‌های گسترده اشرف غنی در انتخابات به کمیسیون مربوطه شکایت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم افغانستان با حضور خود پای صندوق‌های رای نشان دادند که مخالف هرگونه تقلب بوده و خواستار انتخاباتی شفاف و آزاد هستند. ما می‌توانستیم روز گذشته هم اعلام کنیم که بیشترین آرا را بدست آوردیم اما منتظر می‌مانیم تا کمیسیون مستقل انتخابات نتیجه نهایی را اعلام کند.

سخنگوی تیم عبدالله در پایان تاکید کرد: ما به نظر کمیسیون انتخابات افغانستان احترام می‌گذاریم و از آن می‌خوهیم تا از آرای مردم صیانت کند.