تنبل ترین مردم جهان

  • انتشار: ۲۶ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 26478

نتایج تحقیقات جدید حاکیست که چهار کشور عربی از جمله عربستان سعودی در صدر جدول تنبل ترین کشورهای دنیا قرار دارند.

در تحقیقات دانشگاه استنفورد آمریکا که حدود ۷۱۷ هزار مرد و زن از ۱۱۱ کشور جهان را دربرگرفته، فهرستی از تنبل ترین کشورهای جهان ارائه شده است.

روزنامه الدیار نوشت: کارشناسان با نصب یک نرم افزار بر روی تلفن همراه افرادی که مشمول این تحقیق شدند، فعالیت های روزمره آنها را در یک بازه زمانی مشخص کنترل کردند.

“اسکات دیلب” استاد هندسه بیولوژیک دانشگاه استنفورد آمریکا و یکی از مجریان این تحقیق گفت:”این تحقیق هزار بار از تحقیقات مشابه سابق بزرگ تر بود.

در نتیجه این تحقیقات اندونزی در مرتبه اول جدول تنبل ترین مردمان دنیا قرار گرفت زیرا ساکنان این کشور به طور متوسط روزانه ۳٫۵۱۳ قدم پیاده روی می کنند و این درحالی است که اهالی هنگ کنگ به عنوان فعال ترین مردمان جهان روزانه ۶٫۸۸۰ قدم راه می روند.

بر اساس این گزارش ۴ کشور عربی در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز به عنوان تنبل ترین کشورها در مراتب بالای این جدول قرار گرفتند.

به این ترتیب عربستان سعودی با متوسط ۳٫۸۰۷ قدم روزانه بعد از اندونزی در مرتبه دوم، قطر با متوسط ۴٫۱۵۸ قدم روزانه در مرتبه ششم، مصر با متوسط ۴٫۳۱۵ قدم روزانه در رتبه نهم و امارات با متوسط ۴٫۵۱۶ قدم روزانه در رده یازدهم قرار گرفت.